Naga MarketsAmerykański indeks S&P 500 zdobywa kolejne, rekordowe poziomyDługo nie trzeba było czekać na to, aby amerykański indeks 500 największych spółek (S&P 500) po raz kolejny wybił rekordowy szczyt. W tym momencie staje się to absolutną normą, podczas gdy bank centralny USA – Rezerwa Federalna (Fed) – nadal ma zamiar wspierać ożywienie gospodarcze. Oczywistym następstwem tego są obecne ruchy – które mogą trwać jeszcze przez kolejne tygodnie. Jak wynika z ostatnich danych, decydenci zbagatelizowali ryzyko inflacyjne, utrzymując, że ostatni wzrost rentowności obligacji odzwierciedla silniejsze perspektywy wzrostu.

  • FED dalej znajduje się na drodze wsparcia głównych indeksów giełdowych
  • Te wykorzystują tę opcję generując kolejne wzrosty
  • Jak widać, amerykański indeks 500 spółek tworzy nowe ATH
  • W tym momencie indeks oscyluje na poziomie 4085 punktów

S&P 500 pod wpływem dalszej stymulacji przez banki centralne

Amerykański indeks 500 największych spółek po raz kolejny nie zawodzi – generując kolejne wzrosty. W tym momencie indeks oscyluje na poziomie 4085 chociaż na kontraktach Futures osiągnął już zakres 4093 punktów pokazując coraz szybsze wzrosty w ostatnim czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj rynki akcji na Wall Street zamknęły się niewielkimi zyskami. Rezerwa Federalna opublikowała protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, w którym stwierdza, że sektory najbardziej dotknięte pandemią pozostają słabe do dziś, a ożywienie gospodarcze zależy w dużej mierze od tempa szczepień i stabilności zdrowia publicznego.

wykres Kurs SP500 D1 08.04.2021
Kurs SP500 D1 08.04.2021

W ostatnich dniach jednak widzieliśmy, iż bank centralny USA był zgodny co do potrzeby dostrzeżenia większego postępu w ożywieniu gospodarczym przed ograniczeniem programu skupu obligacji, wynika z opublikowanego w środę protokołu z zeszło miesięcznego posiedzenia. Jednocześnie z tym również decydenci zbagatelizowali ryzyko inflacyjne, utrzymując, że ostatni wzrost rentowności obligacji odzwierciedla silniejsze perspektywy wzrostu.

Idąc dalej, z ostatniego posiedzenia wiadomo już, iż Janet Yellen ujawniła szczegóły planu przywrócenia około 2 bilionów dolarów z zysków korporacyjnych do amerykańskiej sieci podatkowej. Niebagatelnie pomogłoby to sfinansować rządowe inicjatywy wydatkowe, potencjalnie zmniejszając zależność od większej ilości pożyczek, co mogłoby spowodować wzrost stóp i dalsze oderwanie rynków od ryzyka.

Dzisiejsze posiedzenie FED po godzinie 18:00 może być zatem kluczowe dla inwestorów, aby wybadać, czy założenia banków nadal pozostają takie same oraz tego, jak zareagują rynki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | kurs pkn | kursy kryptowalut wykres | pkn orlen kurs | notowania lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here