Naga MarketsAmerykański gigant rolniczy planuje współpracę ze spółką z Grupy Boruta ZachemBoruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółka zależną InventionBio, rozpoczyna współpracę z Perdue Agribusiness LLC – wiodącą amerykańską firmą rolniczą. Wspólne działania mają dotyczyć wykorzystania w międzynarodowym przemyśle eko-produktów Spółki i pionierskiej technologii biorafinacji. Obecnie trwają negocjację ws. potencjalnej sprzedaży licencji technologii i know-how bądź stworzenia z amerykańskim partnerem podmiotu joint venture.

Boruta Zachem z wielką możliwością rozwoju

Perdue Agribusiness LLC jest spółką wchodzącą w skład dużego amerykańskiego koncernu Perdue Farms, którego działalność w zakresie przemysłu rolno-spożywczego cieszy się ponad stuletnią tradycją i zatrudniającego ponad 20 tys. osób. Przedsiębiorstwo pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Perdue oferuje technologię, która ma pozytywny wpływ na produkcję rolną i wydajność, stabilność ekonomiczną producentów oraz zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Dostarcza także elastyczne i przyszłościowe rozwiązania dla swoich klientów w zakresie rolnictwa ekologicznego. Koncern jest jednym z największych dostawców żywności bez GMO, w tym rzepaku typu HEAR (olej produkowany z tego rzepaku ma niską zawartość kwasu erukowego). Perdue Farms w roku obrotowym 2018/2019 osiągnął przychody na poziomie 7,3 mld USD.

Nawiązanie współpracy z jednym z topowych amerykańskich koncernów rolnych to dla nas dowód na unikalność i atrakcyjność technologii opracowywanej przez zespół InventionBio. Jednocześnie to ogromna szansa na rozwój oferty i zwiększenie skali działalności na rynku globalnym rynku agrobiotechnologii, którego wartość w tym roku. szacowana jest na ponad 30 mld USD. Pozytywne rozwinięcie współpracy skutkowałoby pierwszą sprzedaną licencją technologii InventionBio, co dodatkowo zwiększyłoby potencjał spółki. Tylko w tym roku od stycznia do lipca wartość produktów sprzedanych przez biotechnologiczną spółkę wyniosła 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

InventionBio jest właścicielem przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. Spółka w procesie biorafinacji pozyskuje m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności i paszach dla zwierząt. Technologia spółki jest przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna, energooszczędna i bezodpadowa. InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułML System: Udział polskiej produkcji modułów PV może wzrosnąć w kolejnych latach
Następny artykułRopa WTI odbija od wsparcia na 37 dol. Zapasy ropy w USA w górę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here