Naga MarketsAmerykański dolar przegrywa z walutami AntypodówPo dużej zmienności w środę, w czwartek dolar zdaje się szukać kierunku. W przestrzeni G-10 przegrywa z walutami Antypodów, a także koroną norweską i dolarem kanadyjskim, a najbardziej wygrywa z koroną szwedzką, jenem, euro oraz frankiem. Ogólnie zmiany nie są jednak duże.

Amerykański dolar słabszy od walut Antypodów, Wall Street próbuje się odbić

Po wczorajszej silnej przecenie próbuje odbijać Wall Street. Nadal tematem numer jeden są rentowności amerykańskich obligacji, chociaż te nieznacznie się cofają (10-letnie w stronę 1,45 proc.). Rynek nadal debatuje nad wczorajszymi danymi makro – ADP, oraz ISM dla usług za luty rozminęły się z oczekiwaniami, a dodatkowo rynek negatywnie zinterpretował wyraźnie rosnący subkomponent inflacyjny wskaźnika ISM (indeks cen płaconych znalazł się na rekordowych poziomach).

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosną obawy przed zakotwiczeniem się wysokich oczekiwań inflacyjnych, co jednocześnie blokowałoby możliwości działania FED, gdyby pandemia miała się przedłużyć. Na razie jednak inwestorzy zdają się dostrzegać pilną interwencję Rezerwy w celu stabilizacji sytuacji na rynku długu. Tyle, że ta jest mało prawdopodobna. Przemawiający w nocy Charles Evans z FED odrzucił możliwość podjęcia działań na wzór kontroli krzywej rentowności (YCC). Dzisiaj późnym popołudniem mamy wystąpienie szefa FED, Jerome Powella. Czy zobaczymy jakąś pozytywną niespodziankę? Trudno powiedzieć.

W temacie koronawirusa i polityki to uwagę zwracają słowa kanclerz Merkel, która zgodziła się z premierami poszczególnych landów, co do 5-etapowego planu odmrażania aktywności w Niemczech. Dodała jednak, że na razie priorytetem jest utrzymanie dynamiki zakażeń pod kontrolą, oraz przyspieszenie procesu szczepień. Tym samym lockdown potrwa do 28 marca. Z kolei w USA lider senackiej większości zapowiedział, że głosowanie nad pakietem stymulacyjnym Bidena może mieć miejsce w najbliższych dniach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pgnig | kurs eur | kurs cdprojekt | akcje orlen | akcje pkn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here