Naga MarketsAmerykański dolar minimalnie się cofa po ostatnich zwyżkachPiątek przynosi lekkie cofnięcie się dolara na szerokim rynku po zwyżkach z ostatnich dni. Może mieć to związek z zatrzymaniem wzrostów rentowności amerykańskich obligacji po tym, jak wczoraj kilku przedstawicieli FED (Bullard, George, Kaplan) wyraźnie powtórzyło, że jest stanowczo zbyt wcześnie, aby planować dyskusję nt. taperingu, czyli ograniczania skupu aktywów przed FED. Jednocześnie indeksy na Wall Street wybiły się na nowe historyczne maksima, chociaż akurat ostatnio ujemna korelacja z dolarem była zerwana.

Amerykański dolar z minimalną korektą

Zmiany na rynku FX nie są jednak szczególnie duże. Dobrze radzą sobie Antypody (AUD nie zaszkodziły sformułowania zawarte w raporcie RBA sugerujące, że stopy procentowe nie wzrosną przed 2024 r.), dolar kanadyjski, oraz funt. W ogonie ciągną się korona szwedzka, oraz euro. W przypadku wspólnej waluty uwagę przykuwają słowa szefa włoskiej Partii Demokratycznej, którego zdaniem technokratyczny gabinet Mario Draghiego ma 80-90 proc. szans na uzyskanie poparcia podczas zaplanowanego na przyszły tydzień głosowania we włoskim parlamencie. Wcześniej opinie były diametralnie inne. Być może, zatem zwycięży chłodna polityczna kalkulacja, chociaż kluczowe w tej układance będzie poparcie ze strony Ruchu 5 Gwiazd. Niemniej może to zapowiadać jakiś przełom wokół euro w przyszłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj kluczową publikacją dla rynków będą dane z amerykańskiego rynku pracy o godz. 14:30.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania | mercator medical s.a. akcje | pkn orlen akcję | kryptowaluty wykresy | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here