Naga MarketsSEC słono płaci za informacje
SEC słono płaci za informacje

8 marca był dla amerykańskiej Securities and Exchange Commission (SEC) niezwykle aktywnym dniem – Komisja wydała kilka oficjalnych komunikatów prasowych poruszających temat zmian na stanowiskach kadrowych, prowadzonych dochodzeń oraz wręczonych nagród. Ten ostatni przypadek wydaje się być najciekawszy, gdyż SEC rozdała trzem osobom łącznie $2 miliony dolarów.


Informacje zawsze w cenie

$2 miliony dolarów od SEC dla trzech osób za cenne informacje
$2 miliony dolarów od SEC dla trzech osób za cenne informacje

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowej inicjatywie amerykańskiego regulatora rynków finansowych, który płaci za „donosicielstwo”. Chodzi o przekazanie jakichkolwiek informacji o podmiotach nielegalnie działających na rynku lub pozwalających pchnąć do przodu prowadzone dochodzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W artykule “$30mln za donos na własnego szefa! Rekordowa „nagroda” od SEC” opublikowanym na łamach Comparic.pl we wrześniu 2014 roku czytamy:

“SEC otrzymało możliwość nagradzania informatorów/osób donoszących na własnych pracodawców w 2010 roku w momencie wejście w życia aktu Dodd-Frank. Początkowo jednak nagrody przysługiwały osobom udzielającym informacji dot.insider tradingu. W nowej wersji programu wynagrodzenie może otrzymać każdy kto zna szczegóły nadużyć, w przypadku których sankcje będą przekraczały 1 milion dolarów. Po zakończeniu sprawy „informator” otrzymuje 10-30% pobranej przez SEC grzywny.”

Od startu programu w 2011 roku, SEC wypłacił już $57 milionów 26 informatorom. Zgodnie z najnowszą publikacją kolejne trzy osoby (których tożsamość nie została upubliczniona) miały otrzymać łącznie dwa miliony dolarów za dostarczenie Komisji istotnych szczegółów odnośnie prowadzonych spraw.

Jak twierdzi Sean McKessy z biura SEC odpowiedzialnego za rozpatrywanie składanych przez „donosicieli” wniosków, ostatni rok przyniósł zdecydowany wzrost zainteresowania chęcią pomocy. Wszystko za sprawą wzrostu świadomości społeczeństwa o programie oraz oczywiście wysokich nagród pieniężnych, które można otrzymać.

Nowa dywizja i powołania kadrowe

Z pozostałych informacji warto zaznaczyć, że SEC utworzył nowy departament ds. Ryzyka i Strategii, którego szefem został Peter B. Driscoll. Oprócz tego Rober M. Fisher został mianowany dyrektorem wykonawczym biura OCIE zajmującego się inspekcją oraz kontrolą skarg.

Utworzenie nowego departamentu ds. kontrolowania strategii i ryzyka ma wspierać dotychczasowe działania OCIE w zakresie oceny ryzyka oraz długoterminowych planów strategicznych związanych z funkcjonowaniem Komisji.

invest

Oskarżenia przeciwko nieuczciwemu inwestorowi

Ostatnia z wtorkowych publikacji SEC dotyczyła Stevena Zoernacka, który według Komisji miał rzekomo zachęcać inwestorów do powierzenia swoich pieniędzy funduszowi. Wypowiadał na jego temat fałszywe i rozmijające się z prawdą opinie, robiąc jednocześnie wszystko, aby ukryć swoją dotychczasową przeszłość przestępczą.

Ani S. Zoernack ani przedsiębiorstwo EuqityStar, które promował nie posiadały odpowiednich regulacji wydawanych przez SEC, niezbędnych do działania na amerykańskim rynku. Oskarżony ma zostać przesłuchany przed sądem administracyjnym, który zdecyduje czy dalsze działania prawne oraz karne zostaną podjęte.

Za financemagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPortfel Inwestycyjny Admiral Markets
Następny artykułSolidny wolumen w FastMatch i Hotspot
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here