Naga MarketsRynki w coraz większym stopniu uwzględniają normalizację sytuacji gospodarczej. Dzięki dodatkowemu dużemu pakietowi fiskalnemu w USA, realne stopy procentowe wzrosły. Fakt ten sprawił, że ekonomiści Danske Bank Research oczekują, iż amerykanka gospodarka znajdzie się powyżej poziomu sprzed pandemii już w III kwartale tego roku.

  • Gospodarka USA wyjdzie z kryzysu o wiele szybciej niż Europa
  • PKB USA wróci do poziomu sprzed pandemii już w III kw. 2020 r.
  • Kurs euro spadnie do 1,15 USD

USA motorem napędowym światowego ożywienia gospodarczego

Ekonomiści zwracają uwagę, że Unia Europejska nadal pozostaje znacznie w tyle za innymi krajami pod względem tempa szczepień. W ich ocenie, ciężar gospodarczy przesuwa się w kierunku USA vs. UE i Azji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs pary walutowej EUR/USD stał się bardziej cykliczny i przesuwa się w dół pod wpływem niespodzianek makro z USA i UE oraz wyższych realnych stóp procentowych w USA.

– Widzimy, że ryzyko wzrostu EUR/USD zanika, gdyż Fed musi w końcu wesprzeć ożywienie gospodarcze i zacząć mówić o ograniczaniu QE, a ostatecznie o podwyżce stóp
stóp. Choć silniejszy dolar i wyższe realne stopy procentowe w USA stanowią dodatkowe utrudnienie dla globalnej inflacji w perspektywie średnioterminowej, waluty wrażliwe na inflację i towary, takie jak NOK i AUD mają w najbliższym czasie wsparcie ze strony wysokich cen surowców – czytamy w nocie Danske Bank Research.

Silniejsza gospodarka USA, silniejszy dolar

Oczekuje się silnego ożywienia gospodarczego w USA, ponieważ polityka fiskalna została złagodzona, a tempo szczepień jest o wiele wyższe niż w pozostałej części świata. Widać to po wzroście realnych stóp procentowych w USA, co wskazuje na to, że rynki wierzą w silne ożywienie gospodarcze w USA, co również wspiera dolara.

– Ponadto widzimy wyraźne oznaki spowolnienia chińskiego impulsu, co prawdopodobnie będzie miało bardziej negatywny wpływ na Europę niż na USA. Dlatego też USA będą prawdopodobnie w 2021 r. przewyższać pod względem wzrostu gospodarczego zarówno Europę, jak i Azję – wskazują ekonomiści dodając, że są bardziej optymistyczni niż Fed zarówno w kwestii wzrostu jak i zatrudnienia i oczekują, iż Rezerwa Federalna zacznie mówić o ograniczaniu QE w IV kw. tego roku i ogłosi to na posiedzeniu w styczniu 2022 r.

Tymczasem wydaje się mało prawdopodobne, aby Europejski Bank Centralny zmienił jakiekolwiek parametry prowadzonej przez siebie polityki pieniężnej. Ta rozbieżność polityki monetarnej będzie negatywna dla EUR/USD.

Biorąc pod uwagę wysokie prawdopodobieństwo bardzo silnego ożywienia gospodarczego w USA w stosunku do UE, eksperci prognozują, że kurs euro będzie kontynuował ruch spadkowych w nadchodzącym roku. Oczekują oni jego spadku do 1,18 USD w ciągu najbliższych 3 miesięcy, 1,17 USD w horyzoncie półrocza i 1,15 USD w skali najbliższych 12 miesięcy, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 roku.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | bitcoin cena wykres | analiza btc | w jakie akcje warto inwestować 2020 | kurs euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here