Naga Marketsuncle-sam-hopelessPierwszy kwartał 2015 roku upłynął w USA pod znakiem słabych danych makroekonomicznych. Początek roku objawił się huraoptymizmem wśród inwestorów, którzy uwierzyli w ostateczne wyjście z kryzysu. Atmosfera była dodatkowo podgrzewana przez FED. Rzeczywistość okazała się bolesna.


Przez cały kwiecień i maj dane makroekonomiczne z USA rozczarowywały inwestorów. Dzisiejsza porcja danych przelała czarę goryczy. Najnowsza prognoza PKB za pierwszy kwartał wskazuje, że gospodarka skurczyła się o 0,9% (dane w ujęciu rocznym) . Część analityków spodziewała się jeszcze słabszego wyniku, Bloomberg przewidywał spadek o 0,9%. Pierwsza prognoza amerykańskiego PKB była podana równo miesiąc temu, wtedy spodziewany wzrost wyniósł 0,2% przy oczekiwaniach na poziomie 1,0%. Dziś tamte dane wydają się wyjątkowo korzystne.

Wydatki konsumenckie w pierwszym kwartale wzrosły o 1,8% przy oczekiwaniach ekonomistów na poziomie 2%. Sprzedaż spadła o 1,1%. Nadal mamy do czynienia z delikatną deflacją, na poziomie 0,1%. “Spadek PKB w pierwszym kwartale jest efektem słabych wyników eksportu, wydatków rządów na szczeblu stanowym i lokalnym oraz niskiej wartości inwestycji trwałych” – możemy przeczytać w raporcie. “Część wpływu tych czynników została zniwelowana przez wzrost konsumpcji, inwestycji prywatnych, oraz inwestycji w nieruchomości. Warto również wziąć pod uwagę wzrost importu”.

pkb
Amerykańskie PKB w ujęciu rocznym na przełomie ostatnich kwartałów

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/JPY – silny ruch wzrostowy
Następny artykułAnaliza Ichimoku EURUSD 29 maja 2015
Przemysław Jarząbek redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here