Naga Markets

Punktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy najnowsze wyliczenia Bureau of Economic Analysis dotyczące zmiany w poziomie amerykańskiego Produktu Krajowego Brutto w czwartym kwartale minionego roku. Jak na najnowsze dane zareagował dolar?


Najważniejszy wskaźnik makroekonomiczny

Publikacja zmiany w poziomie PKB zwykle wiąże się z sporymi emocjami. Jest on bowiem jednym z najlepszych wskaźników opisujących bieżącą kondycję gospodarki. Wysoki wzrost gospodarczy jest wynikiem wysokiej konsumpcji podmiotów gospodarczych (również gospodarstw domowych) co z kolei przekłada się na wysokie zyski krajowych przedsiębiorstw. Te z kolei mogą przeznaczyć część zysków na dalszą konsumpcję, lub zainwestować pozyskane środki.Jak wynika z najnowszego dokumentu Bureau of Economic Analysis (BEA), według drugiego szacunku amerykańskie PKB w czwartym kwartale 2017 roku wzrosło o 2,5%.

W dzisiejszym, drugim szacunku procentowa zmiana realnego PKB została skorygowana o 0,1 punktu procentowego w stosunku do wcześniejszego szacunku (2,6%).

Wzrost realnego PKB w czwartym kwartale odzwierciedlał pozytywny wkład wydatków osobistych na konsumpcję, eksport, inwestycje mieszkaniowe, wydatki rządowe i samorządowe oraz wydatki rządu federalnego częściowo skompensowane przez ujemny wkład z inwestycji w inwentarz prywatny. – czytamy w raporcie BEA

USDCAD wybija górą z konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że powyższa publikacja umocniła dolara amerykańskiego co wpłynęło na pojawienie się silnej reakcji popytowej odrzucającej górne ograniczenie wcześniejszej konsolidacji.

USDCAD M5

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułStriptiz za Bitcoiny? Takie rzeczy tylko w Las Vegas
Następny artykułJak poszczególni kandydaci we włoskich wyborach wpłyną na EUR?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here