Naga MarketsAmerykańska gospodarka kurczy się najszybciej od 2009 r.Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja wstępnego wyniku dynamiki Produktu Krajowego w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za pierwszy kwartał 2020 r.

  • Kryzys koronawirusowy uderza w amerykańską gospodarkę
  • PKB USA skurczyło się w I kw. 2020 aż o 4,8%
  • Amerykańska gospodarka kurczy się najszybciej od 2009 r.
  • Kurs dolara reaguje na fatalne dane z USA

Gospodarka USA kurczy się najszybciej od 2009 r.

Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnych danych podało, że mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek PKB o -4,0%, finalnie odnotowano spadek aż o 4,8% co jest najgorszym rezultatem od 2009 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Spadek PKB w pierwszym kwartale wynikał po części z reakcji na rozprzestrzenianie się COVID-19, ponieważ w marcu rządy wydały polecenia “stay-at-home”. Doprowadziło to do gwałtownych zmian w popycie, ponieważ przedsiębiorstwa i szkoły przestawiły się na pracę zdalną lub odwołały operacje, a konsumenci odwołali, ograniczyli lub przekierowali swoje wydatki. Pełnych skutków gospodarczych pandemii COVID-19 nie da się określić ilościowo w szacunkach PKB za pierwszy kwartał 2020 r., ponieważ skutki te są na ogół osadzone w danych źródłowych i nie można ich zidentyfikować oddzielnie – czytamy w raporcie.

Amerykańska gospodarka kurczy się najszybciej od 2009 r.

Jak reaguje kurs dolara (USD)?

Publikacja zmiany w poziomie PKB zwykle wiąże się z sporymi emocjami. Jest on bowiem jednym z najlepszych wskaźników opisujących bieżącą kondycję gospodarki. Opublikowane dziś, fatalne dane za pierwszy kwartał przyczyniły się więc do pojawienia się reakcji podażowej na notowaniach dolara amerykańskiego.

Na wykresie USDCHF zauważymy, że tuż przed publikacją rynek dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa.

Kurs dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego
USDCHF H1

Na interwale 4-godzinowym zauważymy, że rynek testuje obecnie również dolne ograniczenie wcześniejszego kanału wzrostowego. Gdyby zatem doszło do trwałego odrzucenie tego oporu, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji USD.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do analizy technicznej

Kurs dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego
USDCHF H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJSW umorzy certyfikaty funduszu stabilizacyjnego na ok. 400 mln zł
Następny artykułBorys z PFR: Koronaobligacje będą miały okresy zapadalności 2-10 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here