Naga MarketsAmerykańska giełda będzie nadal rosnąć. Uważają ekonomiści Credit Suisse i DBS BankuNotowania jednego z najważniejszych globalnych indeksów akcyjnych, amerykańskiego S&P500 próbowały wrócić do trendu wzrostowego w kończącym się tygodniu. Znaczącą przeszkodą okazał się być opór wynikający z dotychczasowego maksimum trendu wzrostowego. Druga połowa tygodnia przyniosła reakcję podażową przy 4235 punktów. Patrząc jednak z szerszej perspektywy na trend wzrostowy liczony od końca października, widać że obecna korekta jak na razie nie jest znaczących rozmiarów.

Konsolidacja, a następnie wybicie górą

Nadal pozytywnie o dalszych losach indeksu wypowiadają się także stratedzy z banku Credit Suisse. W opublikowanych przed kilkoma dniami raporcie, wskazali że ważne jest utrzymanie wsparcia przy 4170,00. Generalnie jednak, opierając swoją analizę o dynamikę ruchów przy pomocy wskaźnika MACD, uważają że jest nieco za wcześnie aby kurs wrócił do pełnego trendu wzrostowego. Analitycy spodziewają się okresu konsolidacji, z której dojdzie do wybicia górą. Ich daniem kurs sięgnie przynajmniej poziomu 4350 punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Perspektywy gospodarcze sprzyjają S&P500

Także wzrostowe nastawienie podtrzymują eksperci z DBS Banku. Ich analiza podparta jest kluczowym czynnikiem dla każdej giełdy jakim są napływy środków do funduszy akcyjnych. W najnowszym raporcie przywołuje się dane z EPFR Global, które wskazują, że nadal kapitał płynie na rynki akcji. Bank prognozuje, że inwestorzy są chętni do zakupu akcji w obliczu zbliżającego się wzrostu gospodarczego po pandemii. Po za tym, to właśnie giełda ma korzystać na wysokiej inflacji i chęci zabezpieczenia się przed utratą wartości pieniądza.

Ekonomiści podkreślają, że sytuacja w amerykańskiej gospodarce ulega silnej poprawie. Widać to po danych o nastrojach np. ISM. Stopniowo spada bezrobocie co przełoży się na perspektywy krajowej konsumpcji. Jednocześnie polityka FED ogranicza ryzyko nagłego odcięcia rynków od taniego pieniądza. Wszystko to tworzy korzystne perspektywy dla amerykańskiej giełdy na najbliższe miesiące.

us500

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkp cargo | notowania jsw | jsw kurs | kurs pkp cargo | pkp cargo notowania | kirs dolara | Kurs hrywny |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here