Naga MarketskoparkaGłówna amerykańska firma kopiąca kryptowaluty Giga Watt złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w poniedziałek, 19 listopada. Całkowicie zamknięcie działalności w związku z niezapłaconymi rachunkami za energię elektryczną oraz bankructwem nastąpiło niemal dwa miesiące później, w styczniu bieżącego roku. W efekcie swoją użyteczność, a co za tym idzie wartość, straci token przedsiębiorstwa WTT.


Duża kopalnia kryptowalut wsparta ICO, projekt okazał się niewypałem?

Giga Watt z siedzibą w Waszyngtonie, wcześniej znane jako MegaBigPower, zostało założona w 2012 roku przez byłego inżyniera oprogramowania Microsoft, Dave’a Carlsona, który dowiedział się o Bitcoinie w 2010 roku. Firma przeprowadziła także sprzedaż tokena w ramach Initial Coin Offering (ICO) w lipcu 2017 roku. Tokeny Giga Watta miały na celu pozyskanie pieniędzy na kupno i budowę sprzętu górniczego z wykorzystaniem “ponad 30 megawatów energii elektrycznej”, a także stworzenie prywatnej podstacji energetycznej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Model działalności Giga Watt różnił się od tego stosowanego przez innych usługodawców oferujących hosting urządzeń wydobywczych. Klienci stawali się właścicielami sprzętu górniczego i płacili za jego utrzymanie z części generowanych zysków. Giga Watt oferował konkurencyjne ceny energii w stosunku do innych graczy rynkowych, te okazały się jednak trudne w utrzymaniu i ostatecznie spowodowały niewypłacalność podmiotu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here