Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówOddział The United States Army Contracting Command (ACC) w New Jersey opublikował zamówienie dla dostawców usług związanych z technologią blockchain i kryptowalutami.

Po co armii eksperci ds. kryptowalut i technologii sieci bloków? Do wykorzystania ich w dochodzeniach kryminalnych!

Blockchain w służbie armii

Według ogłoszenia, ACC potrzebuje rozwiązania analitycznego w zakresie kryptowalut. Jest ono potrzebne do użycia przez amerykańskie dowództwo dochodzeniowe w sprawach karnych, do celów dochodzeń kryminalnych i innych tego typu misji.

W ogłoszeniu zaznaczono, że wykonawca musi świadczyć usługę online w chmurze – niezależną od sprzętu lub oprogramowania – która może pomóc organom ścigania w identyfikowaniu i ściganiu podmiotów wykorzystujących kryptowaluty do nielegalnych celów, takich jak oszustwa, wymuszenia i pranie pieniędzy. Wykonawca systemu powinien móc podać źródło transakcji kryptowalutowych, oferując możliwość oferowania analizy wielu kryptowalut od bitcoina (BTC) do innych popularnych cyfrowych walut.

Inne wymagania obejmują zapewnienie „śledzenia transakcji bitcoina w czasie rzeczywistym i innych transakcji kryptowalutowych”, w tym przypisanie usługi i jej identyfikację, a także możliwość identyfikacji wzorców transakcji i interakcji z innymi podmiotami.

Rząd i armia zwracają się w stronę blockchaina

Jesienią 2018 r. raport firmy Diar ujawnił, że agencje rządowe USA potroiły w tym roku swoje inwestycje w firmy wywiadowcze z zakresu blockchaina.

Zdecydowana większość umów rządowych z 2018 r. została podobno zawarta z nowojorską firmą analityczną Blockchain Chainalysis, która od tego czasu podpisała umowy z agencjami rządowymi na łączną kwotę 5,3 mln USD.

W sierpniu media poinformowały też, że siły powietrzne USA zawarły nowe kontrakty ze startupem Simba Chain i Constellation Chain oraz firmą zarządzającą danymi na blockchainie, koncentrując się na wykorzystaniu technologii do zarządzania łańcuchem dostaw i danymi.

Pokazuje to rosnącą rolę blockchaina we współczesnym świecie. Firma Gartner przewiduje w swoim nowym raporcie, że blockchain mocno zmieni nasz świat w ciągu 10 lat. Swoje uwagi przedstawiła w badaniu pt. “Hype Cycle for Blockchain 2019”, opublikowanemu 12 września. Pokazuje on głównie rosnące zainteresowanie nową technologią w środowisku managerów różnych firm.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here