Naga Marketsbitcoin na tle flagi usaAmerykańska agencja federalna ogłosiła plan sprzedaży bitcoinów za prawie 4,3 miliona dolarów. Zamknięta aukcja dotyczy około 660 bitcoinów, które zostały zdobyte w wyniku różnych spraw federalnych o charakterze karnym, cywilnym i administracyjnym.


Zaplanowana na 5 listopada aukcja wymaga od potencjalnych uczestników zdeponowania 200 000 USD. Drugim warunkiem jest rejestracja ich tożsamości w agencji nie później niż do ostatniego dnia października.

Kto da więcej?

Z ogłoszenia o aukcji dowiadujemy się, że będzie ona składała się z dwóch części. Do sprzedaż jest sześć bloków po 100 bitcoinów i jeden blok z 60 bitcoinami. Po złożeniu swojej oferty licytujący nie będą mogli – co oczywiste – zobaczyć innych ofert swoich konkurentów ani zmienić swoich własnych propozycji cenowych.

Agencja dodała, że ​​niektóre z krypto-aktywów związane jest ze sprawami jakie USA prowadziło przeciwko krypto-przestępcom takim jak Theresa Tetley i Thomas Mario Costanzo. Przestępczy duet był skazany na więzienie pod zarzutem prania brudnych pieniędzy za pomocą bitcoinów.

Planowana aukcja następuje zaledwie kilka miesięcy po tym, jak władze USA sprzedały kolejno 2 100 i 3 600 bitcoinów w innych aukcjach. Wyprzedano więc krypto-aktywów o wartości ponad 50 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W latach ubiegłych 24,5 tys. bitcoinów zarekwirowanych dealerowi narkotykowemu, który działał poprzez serwis Silk Road, zostało sprzedanych także przez australijskie władze.

Także w 2016 r. nieco ponad 2 700 BTC trafiło na otwartą aukcję organizowaną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Wirtualna waluta została skonfiskowana wcześniej przez amerykańskie władze w kilkudziesięciu przypadkach zatrzymań różnego rodzaju internetowych przestępców.

Głośną sprawą w świecie kryptowalut była też sprawa licytacji majątku po Silk Road. Sporą ich ilość kupił w 2014 r. inwestor Tim Draper. W aukcjach zakupił za kwotę 24 mln USD 40 tys. bitcoinów. Silk Road był sklepem działającym w darknecie i za pośrednictwem którego można było kupować za btc broń, narkotyki i inne nielegalne rzeczy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here