Naga MarketsTrzy firmy – Visa, Mastercard i Stripe – które zastanawiają się nad ponownym zaangażowaniem się w projekt cyfrowej waluty LibraCoin Facebooka, otrzymały ostrzeżenia od polityków Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z artykułem Bloomberga opublikowanym 9 października list do Visa, Mastercard i Stripe został wysłany przez dwóch senatorów USA. Podobno wywierają oni w nim presję na trzech gigantów płatniczych. Starają się zwrócić uwagę na to, jakie implikacje prawne niesie za sobą LibraCoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
LibraCoin pod ostrzałem

Doniesienia pojawiają się akurat tydzień po tym, jak rozeszły się pogłoski o tym, że część firm chce opuścić Stowarzyszenie Libra. PayPal, dawniej członek organizacji, oficjalnie odszedł, zaś jego managerowie przyznają, że obawiają się skutków prawnych działania projektu Facebooka.

Najnowszy list od senatorów zawiera m.in. takie ostrzeżenie:

„Facebook obecnie zmaga się z ogromnymi problemami, takimi jak naruszenia prywatności, dezinformacja, ingerencja w wybory, dyskryminacja i oszustwa, i nie wykazał zdolności do opanowania tych niepowodzeń. […] Powinniście się martwić, że wszelkie słabości systemów zarządzania ryzykiem Facebooka staną się słabościami waszych systemów, których możecie nie być w stanie skutecznie złagodzić.”

Jeden z autorów listu, Sherrod Brown, wyróżnia się tym, że jest demokratą w Senackiej Komisji Bankowej. Jak poinformowały media, Komitet bardzo sceptycznie podchodził od początku do Libry, przeprowadzając dotąd liczne przesłuchania jej twórców, podczas których przepytywał ich w sprawie projektu.

Problemy Facebooka to twoje problemy!

Wydaje się, że Brown sugeruje trzem firmom, że ogólna nieufność wobec Facebooka może przełożyć się na brak zaufania do ich działalności finansowej. Jego słowa odzwierciedlają po części obawy przedstawione wcześniej przez Brada Garlinghouse, dyrektora generalnego Ripple, który uważa, że LibraCoin powstanie, ale raczej za parę lat, a nie teraz.

Wcześniej Librę atakowali już politycy Niemiec, Francji i innych krajów. Szwajcaria jest otwarta na dyskusje ze Stowarzyszeniem Libra. Do tego dochodzą Chiny, które otwarcie przyznały, że powróciły do swojego projektu związanego z emisją cyfrowej waluty, zaraz po tym, gdy dowiedziały się o wizji Facebooka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here