Naga MarketspodatkiW dniu wczorajszym firma Credit Karma opublikowała swój autorki raport, z którego wynika, że wielu inwestorów nie planuje w tym roku zgłaszania zysków bądź strat z bitcoinów w swoich deklaracjach podatkowych. W praktyce może to jednak okazać się niezwykle kosztownym błędem. Amerykańscy inwestorzy, którzy zrezygnowani po przedłużającym się rynku niedzwiedzia zdecydowali się w ubiegłym roku opuścić rynek Bitcoina zrealizowali bowiem stratę wynoszącą 1,7 miliarda dolarów. Warto jednak zwrócić uwagę, że niezrealizowane straty należące do osób, które cierpliwie czekają na powrót hossy na rynku kryptowalut wciąż wynoszą 5,7 mld USD.


Okazuje się jednak, że mimo tak znacznej sumy zaksięgowanych już strat, wielu inwestorów nie zamierza się z tego rozliczyć. Firma Credit Karma przeprowadziła w listopadzie 2018 r. ankiete, w której udział wzięło 1009 amerykańskich inwestorów BTC w wieku powyżej 18 lat. Zapytani, czy planują zgłosić swoje straty lub zyski z bitcoinów w zeznaniach podatkowych, tylko 53% amerykańskich inwestorów odpowiedziało, że tak. Warto jednak zwrócić uwagę, że wśród osób, które w minionym roku zarobiły, uczciwie rozliczyć się zamierza 59% ankietowanych, a spośród tych, którzy zrealizowali stratę, zaledwie 35%.

Przy średniej stracie na poziomie ok. 718 dolarów na osobę, może to okazać się niezwykle kosztownym błędem. Inwestorzy zdają się jednak nie zdawać sobie sprawy z możliwości uzyskania ulgi podatkowej z tytułu poniesionych strat. Niewiedzę w tym zakresie deklarowało aż 61% ankietowanych. W praktyce, straty te mogłyby natomiast zrównoważyć zyski, jakich doświadczyli w ciągu roku (do 3.000 USD), potencjalnie dając im znaczne ulgi podatkowe.

Jednym z powodów takiego zachowania jest brak odpowiedniej wiedzy na temat podatków. Okazuje się bowiem, że aż 35% osób, które nie planują rozliczać się z zysków bądź strat osiągniętych w skutek handlu kryptowalutami wierzy, że rozliczenia takie są nieobowiązkowe. Ponadto, aż 55% z nich uważa, że ich zyski badź straty są zbyt małe, by móc je zgłosić.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapomnij o tym co “myślisz, że wiesz o tradingu” – Nial Fuller
Następny artykułPGNiG na historycznych szczytach! Kiedy kupić akcje spółki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here