Naga MarketsAmerykanin chce sprzedać dom za dogecoiny. Oferuje 10% zniżki dla płacących w DOGE
Scott Paul sprzedaje swój dom w Saratoga Springs, ale jest pewien haczyk – chce zapłaty w kryptowalucie, a konkretnie w monecie DOGE. (KUTV)

Amerykanin ze stanu Utah dołączył do grona tych, którzy sprzedają swoje nieruchomości za kryptowaluty, jak podała lokalna stacja telewizyjna KUTV. Oferta Scotta Paula oferuje atrakcyjny rabat dla płacących w cyfrowych aktywach, a dokładniej w dogecoinie (DOGE). Decydujący się na płatności memiczną kryptowalutą mogą uzyskać zniżkę w wysokości 10%.

  • Zdaniem amerykańskiego przedsiębiorcy tego typu decyzje są niezbędne, aby budować popularność dogecoina i jego realne przypadki zastosowania
  • Eksperci hipoteczni twierdzą jednak, że z prawnego punktu widzenia tego typu transakcja może być trudna w realizacji
  • Paul nie zraża się jednak i twierdzi, że w przypadku ostatecznej sprzedaży za dolary i ta przekonwertuje je na dogecoiny
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dom za dogecoiny. Potrzeba niespełna 1,9 mln DOGE

Biorąc pod uwagę, że nieruchomości wyceniono na 389 000 dolarów, jest to całkiem atrakcyjna zachęta do korzystania z „psiej monety” jako metody płatności, co pozwoli zaoszczędzić niemal 40 tys. dol. W przeliczeniu na kryptowalutę jest to 1 835 945 DOGE. Co ciekawe, w szczycie rynkowej banki dogecoina z maja bieżącego roku, za taką ilość można byłoby nabyć nieruchomość Paula czterokrotnie.Paul wierzy, że dogecoin może stać się realnym środkiem płatniczym przyszłości. Jednocześnie jak przyznaje liczył na to, że nietypowa oferta pozwoli mu zwiększyć medialny zasięg nieruchomości i szybciej znaleźć nabywcę.

– Decyzja była dość oczywista. Mam dom, który chcę sprzedać, dlaczego nie popchnąć tego do granic możliwości  i sprawdzić, czy mogę sprzedać go za DOGE. Musimy używać tej waluty, jeśli zamierzamy wprowadzić ją do głównego nurtu i świadomości ludzi – komentował Scott Paul.

Podczas gdy Paul akceptuje również inne kryptowaluty, dwucyfrowy rabat zostanie naliczony tylko i wyłącznie w przypadku płatności dogecoinami.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin przyszłością zdaniem Paula

Paul jest założycielem i dyrektorem generalnym Wooly, firmy technologicznej z Lehi w stanie Utah. Zainwestował w kryptowaluty i jak twierdzi dobrze znosi dzikie wahania zmienności na rynkach. Wierzy, że jest to przyszłość, a my znajdujemy się dopiero na początku drogi.

invest

– Mam naprawdę grubą skórę jeżeli chodzi o odporność na spadki i jestem trochę przygnębiony, gdy przez nie przechodzimy, ale doświadczyłem tego już wcześniej – powiedział Paul.

Bycie pionierem na rynku zakupów nieruchomości za kryptowaluty wiąże się z wyzwaniami. Na przykład, kupujący mogą mieć trudności ze sprzężeniem kryptowalut z konwencjonalnym procesem hipotecznym, ponieważ udowodnienie kto jest właścicielem funduszy kryptowalutowych, jest trudne w obecnym środowisku regulacyjnym.

Paul podsumował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że nawet jeżeli dom ostatecznie sprzeda za gotówkę, to całość i tak przekonwertuje na DOGE.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania stalprodukt | neuca gpw | kurs dolara nowozelandzkiego prognozy | giełda kruk | pgnig akcje | kurs funta prognozy | kurs alior |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptowaluty: Robinhood chce walczyć z ryzykiem zmienności. Rozważa nowe funkcje
Następny artykułAsmodev zaprezentuje dema trzech gier na jesiennej edycji Steam Next Fest 2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here