Naga Markets

Wraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 881 tys osób
  • W ciągu 24. tygodni pracę w USA straciło ponad 59 mln osób

Bezrobocie w USA rośnie coraz wolniej

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już “optymistycznych” prognoz zakładających wzrost o kolejne 950 tys., w tygodniu kończącym się 29 sierpnia 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 881 tys., co stanowi spadek aż o 130 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia.Warto zwrócić uwagę, że jest to już 24. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 24. tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 59,279 mln osób.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż obecny odczyt na poziomie 881 tys. złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest najniższym od początku kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

Kurs dolara przerywa serię spadków

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego osłabiał się w relacji do dolara kanadyjskiego nieprzerwanie przez siedem tygodni. Wskutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 1,3333 i dotarł aż w okolice kolejnego w rejonie 1,2980. TO właśnie tam pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów kursu dolara amerykańskiego.

USDCAD Weekly

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułUnibep przeprowadzi analizę perspektyw działalności segmentu modułowego
Następny artykułCI Games S.A. dokonała przydziału akcji serii I
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here