Naga MarketsAmerykanie świętują, Europa odpoczywa - przegląd techniczny poziomów najważniejszych par walutowych.

Amerykanie świętują, Europa odpoczywa

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałek na rynku walutowym zapowiada się spokojnie, ponieważ giełda w Nowym Jorku jest zamknięta. Amerykanie świętują dzień Luthera Kinga, dlatego aktywność inwestorów może ograniczyć się do minimum. Tym bardziej, że dzisiaj nie ma żadnych istotnych danych makro, które stanowiłyby impuls do wyraźnych zmian.

Przemysł w Japonii zwalnia bieg

Tymczasem wczesnym rankiem zostały podane dane dotyczące produkcji przemysłowej w Japonii. Z raportu wynika, że w listopadzie produkcja spadła o 0,1% m/m, z kolei konsensus rynkowy wyniósł +0,1% m/m. Na skutek ogłoszonych wyników, japoński jen osłabił się w relacji do dolara. Reakcja rynku jest jednak stosunkowo mała. Kurs pary walutowej wzrósł z 103,85 do 104,12 JPY. Niewykluczone, że notowania podejdą do strefy oporu rozciągającej się w przedziale 104,20-104,40. Dalsza zwyżka do 104,90 będzie uzależniona od przełamania bariery 104,20-104,40. W przeciwn
ym wypadku możliwy jest powrót do spadku w rejon 103,50.

EUR/USD – 1,3536

Silna piątkowa przecena na rynku EUR/USD sprowadziła notowania pary walutowej do strategicznego wsparcia na wysokości 1,35. Tym samym, modelowy zasięg spadku został już zrealizowany.  W poniedziałek, pojawiła się chęć odreagowania, ale odbicie ma póki, co wymiar marginalny. Niemniej, nie jest wykluczone, że nastąpi większe odreagowanie do 1,3585-1,3610.

GBP/USD – 1,6422

Do ciekawych zmian doszło na rynku GBP/USD, gdzie pojawił się silny impuls wzrostowy. Powodem umocnienia funta były zaskakująco pozytywne dane makro z Wielkiej Brytanii, gdzie odnotowano silny wzrost sprzedaży detalicznej. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 2,6%, a oczekiwano +0,4% m/m, natomiast w relacji rocznej sprzedaż wzrosła o 5,3%(konsensus rynkowy +2,6% r/r) . Sytuacja techniczna w dalszym ciągu faworyzuje byki, co w praktyce oznaczać może dalszy wzrost notowań „kabla” do 1,6460.

Krzysztof Wańczyk, ING SecuritiesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here