Naga MarketsJak wynika z ankiety Genesis Mining, większość Amerykanów jest przeciwnych powstania cyfrowego dolara.

  • Większość Amerykanów nie chce ponoć likwidacji gotówki i zastąpienia ją cyfrowymi walutami.
  • Takie wnioski płyną z analizy badania, jakie przeprowadziło Genesis Mining.

Amerykanie nie chcą cyfryzacji USD

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Genesis Mining zajmującą się wydobywaniem kryptowalut sugeruje, że większość obywateli USA jest przeciwna wprowadzeniu na rynek cyfrowej waluty banku centralnego. Ankieta przeprowadzona przez Genesis Mining wykazała, że ​​spośród 400 uczestników mniej niż 25 proc. zgodziło się z propozycją dot. tego, że rząd powinien porzucić papierowe pieniądze na rzecz cyfrowego dolara, podczas gdy ponad połowa była temu przeciwna.

Jednak liczba zwolenników CBDC prawie się podwoiła w ciągu 12 miesięcy – tylko 13 proc. respondentów opowiedziało się za cyfrowym dolarem, gdy zapytano ich o to w 2019 roku.

Jednocześnie ponad 85 proc. respondentów ankiety przyznało, że zna temat kryptowalut, ale wielu z nich kojarzy je z działalnością przestępczą.

Ankieta została opublikowana w tym samym tygodniu, w którym prezes Rezerwy Federalnej Cleveland Loretta Mester ujawniła, że ​​Fed prowadził szeroko zakrojone badania nad ryzykiem i korzyściami CBDC.

Co Amerykanie wiedzą o polityce Fedu?

W nowym raporcie stwierdzono również słabą znajomość polityki monetarnej wśród ogółu społeczeństwa, stwierdzając, że 38 proc. respondentów uważa, że ​​dolar amerykański jest zabezpieczony złotem, obligacjami lub ropą. Pomimo braku zainteresowania polityką pieniężną, 88 proc. respondentów wskazało obecną inflację jako zbyt wysoką.

Z kolei w sierpniu Bank of Canada opublikował swoje badanie, w którym stwierdzono, że znajomość kwestii finansowych jest pozytywnie związana ze świadomością dot. kryptowalut, ale negatywnie związana z ich posiadaniem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here