Naga MarketsDzisiejsza publikacja danych dotyczących tempa wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych jest jedną z niewielu w kalendarzu. Wydaje się jednak, że te dane niewiele wnoszą do ogólnego poglądu inwestorów na gospodarkę Stanów. Dlaczego?


Choćby ze względu na reakcję, która ograniczyła się do około 10-15 pips na głównych parach walutowych. Data publikacji finalnego raportu na temat amerykańskiego PKB również nie jest przypadkowa – Wielki Piątek to czas wolny zarówno dla banków jak i inwestorów pragnących spędzić nieco więcej czasu z rodziną.

W czwartym kwartale 2015 roku Ameryka urosła o 1,4%, bijąc tym samym rynkowe oczekiwania, które przed publikacją kształtowały się w okolicy jednego procenta zmiany w ujęciu kwartalnym. Wynik PKB pod koniec roku był nieco słabszy niż w trzecim kwartale ubiegłego roku, jednak 2,4% wzrost w ujęciu rok do roku powinien cieszyć.

Dane opublikowane przed godziną zawierały również łyżkę dziegciu. Martwić może największy od początku 2014 roku, kwartalny spadek dochodów przedsiębiorstw. Cały rok 2015 również okazał się rekordowy, ponieważ amerykańskie firmy zarobiły 5,1% mniej niż przed rokiem, co stanowi największy roczny spadek dochodów przedsiębiorstw od roku 2008.

HFT Brokers oferuje najniższą rynkową prowizję na parze EUR/USD – handluj z polskim brokerem roku 2015!

Słabe wyniki dochodowości amerykańskich firm stawiają pod znakiem zapytania dalszy przyrost zatrudnienia, co z kolei przekłada się na nieco słabszego dolara. Płynność, a właściwie jej niedobór na rynku powoduje, że reakcja rynku na dzisiejsze dane jest bardzo stłumiona. EUR/USD pozostaje niemal na środku dzisiejszego przedziału zmienności:

EURUSDM30Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here