Naga MarketsJedynie dwa i pół miesiąca po tym jak deficyt Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy w historii przekroczył kwotę 20 bilionów dolarów, Waszyngton w jakiś sposób doprowadził do powiększenia długu o kolejne 500 miliardów USD…


W tym samym czasie rynki kapitałowe zyskują globalnie niemal 17 bilionów USD

Aby mieć wyobrażenie o skali tego wzrostu przypomnę, że w trakcie programów QE prowadzonych w ostatniej dekadzie przez pięć największych banków centralnych na świecie wpompowano w rynek około 19,5 biliona dolarów amerykańskich. Tymczasem kapitalizacja Bitcoina wzrosła w jeszcze szybszym tempie. Ostatnie sześć tygodni przyniosło wzrost o $70 mld, a wszystkie BTC w obrocie warte są niemal $200 mld.

Polityka rusza funtem

Przyzwyczailiśmy się do tego, że największe ruchy rynkowe wywołane są przez polityków. Wall Street z uwagą obserwuje doniesienia z Białego Domu i usilnie poszukuje jakichkolwiek przecieków na temat reformy podatkowej Donalda Trumpa. Ryzyko impeachmentu, które pojawiło się w ostatnich dniach w związku z prawdopodobną współpracą obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych z Rosjanami również jest ogromnym czynnikiem ryzyka dla obecnych na Wall Street byków.

Skorzystaj ze zmienności funta na platformie eToro

Theresa May z pewnością nie zaliczy wczorajszego dnia do udanych. W trakcie swojego lunchu w Brukseli otrzymała telefon od swoich koalicjantów z północnoirlandzkiego DUP. Wychodzi na to, że kwestia granicy pomiędzy Irlandią, a należącą do Wielkiej Brytanii Północną Irlandią nadal jest nierozwiązana. May przybyła na spotkanie z przedstawicielami UE pełna wiary w doprowadzenie do porozumienia jednak ten jeden telefon zaprzepaścił całe jej wysiłki. Inwestorzy nie przyjęli tych wiadomości dobrze. Poniższy wykres przedstawia reakcję rynku na przecieki o możliwym porozumieniu i gwałtowną wyprzedaż, która kontynuowana jest i dzisiaj:

Bitcoin nadal w górę

Ci którzy sądzili, że okolice $1150 to wszystko na co stać BTC w tym roku prawdopodobnie zbierają szczęki z podłogi. Najpopularniejsza kryptowaluta nie tylko powróciła do wzrostów po krótkotrwałej ale gwałtownej przecenie ale ustanowiła nowe ATH w rejonie $11776

Wizja szerokiego zaadoptowania Bitcoina przez Wall Street wywiera presję na cenę kryptowaluty. Wygląda na to, że najwięksi gracze starają się prześcignąć w erze wirtualnego złota. CME Group potwierdziła, że futures na Bitcoina zostaną wprowadzone już 18 grudnia, tymczasem CBOE poinformowało, że zrobi to samo już w najbliższą niedzielę.

Pomimo faktu, że CEO Goldman Sachs wyraźnie krytykował Bitcoina w przeszłości, nie przeszkodziło mu to w zaadaptowaniu go do swojej firmy. W comiesięcznej ankiecie rozesłanej do analityków Goldman Sachs padło pytanie o wycenę wirtualnego złota:

Jakie są Wasze prognozy co do przyszłej wyceny Bitcoina? Zapraszam do podzielenia się z nimi na eToro! 😉tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD – kolejna podwyżka stóp tuż za rogiem
Następny artykułFundusze hedge wykorzystają kontrakty futures, aby handlować przeciwko Bitcoinowi?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here