Naga MarketsŚrodki odurzające, polityczne zawieruchy, unikatowa kultura i przepiękna fauna oraz flora, to cechy, które wyróżniają Południową Amerykę. Do tego zestawu być może niedługo dojdą także bitomaty, które w ostatnim czasie przeżywają swoją hossę w tej części świata.

Bitcoin dla każdego w Kolumbii

Kolumbia ma teraz największą liczbę bitomatów dla Bitcoina w Ameryce Łacińskiej – 67 sztuk. Według CoinATMRadar, Bogota, stolica kraju posiada aż 34 działające maszyny, następnie Medellin ma ich 11, a Bucaramanga i Cali po 4. Inne miasta z co najmniej jednym działającym bitomatem to Armenia, Barranquilla, Cartagena, Cúcuta, La Hormiga i Pereira.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla porównania w Polsce znajduje się obecnie 87 działających maszyn. Warto zauważyć jednak, że populacja Polski jest o 12 milionów niższa niż Kolumbii (38 milionów vs. 50 milionów obywateli). Choć powierzchniowo Kolumbia jest ponad 3,5-krotnie większa. 

Dlaczego ona?

Do niedawna kraje takie jak Wenezuela i Argentyna były częściej omawiane jako hotspoty kryptograficzne pod względem adopcji regionalnej z powodu takich czynników jak zawirowania polityczne i gospodarcze. Kolumbia podjęła jednak ważne kroki w celu uregulowania krajowej sfery kryptograficznej, a jej rząd zatwierdził pilotażowy program testowania transakcji kryptograficznych we wrześniu. Potrwa on do końca obecnego roku. Jednakże już wiadomo, że nie będzie to jego ostatnia odsłona. 

We wrześniu kolumbijskie Ministerstwo Informatyki i Komunikacji, czyli MinTIC, opublikowało szkic przewodnika wzywającego sektor publiczny do przyjęcia technologii blockchain, w tym płatności kryptograficznych.

Boom całego regionu

Dane opublikowane w sierpniu przez Statista pokazały, że adopcja kryptowalut osiągnęła dwucyfrowe wartości w Brazylii, Kolumbii, Argentynie, Meksyku i Chile. Powodem hossy bitomatów tej części świata są zapewne znaczne problemy gospodarcze, niski poziom ubankowienia ludności, a także niestabilność polityczna i wysoki współczynnik korupcji.

Również w Polsce branża bitomatów cały czas się rozwija. Jedną z wiodących firm, która obsługuje te maszyny, jest FlyingAtom z 29 bitomatami rozsianymi po całym kraju. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here