Naga Marketsetf napis z kostekAmerykańscy inwestorzy od kilku lat czekają na akceptacje pierwszego lokalnego Bitcoin exchange traded fund (Bitcoin ETF), jednak bez skutki. Ta sytuacja zmienia się dzięki zaakceptowaniu w Kanadzie instrumentu firmy Accelerate Financial. Co prawda nadal nie jest to produkt powstały w Stanach Zjednoczonych, jednak po raz pierwszy do Ameryki Północnej zawitał wyczekiwany ETF, a amerykańscy inwestorzy regularnie handlują na giełdzie w Toronto.

  • Bitcoin ETF firmy inwestycyjnej Accelerate Financial został zatwierdzony w Kanadzie.
  • To czyni go pierwszym oficjalnie zatwierdzonym Bitcoin ETF w Ameryce Północnej po tym, jak Ontario Securities Commission dała zielone światło dla produktu instytucjonalnego.
  • Dokument decyzyjny został zatwierdzony w czwartek 11 lutego

Bitcoin ETF w Kanadzie

Accelerate Financial Technologies 2 lutego złożył i otrzymał od kanadyjskich regulatorów papierów wartościowych potwierdzenie dla wstępnego prospektu emisyjnego funduszu Accelerate Bitcoin ETF (ABTC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Fundusz ten będzie oferował jednostki uczestnictwa denominowane zarówno w dolarach amerykańskich, jak i kanadyjskich z opłatą za zarządzanie w wysokości 0,7%, a ponadto złożył wniosek o dopuszczenie jednostek ABTC do obrotu na giełdzie w Toronto.

– Bitcoin był jedną z najlepiej radzących sobie klas aktywów w skali 1 roku, 3 lat, 5 lat i 10 lat, zarówno w wartościach bezwzględnych, jak i skorygowanych o ryzyko. Biorąc pod uwagę historyczne osiągnięcia i przyszły potencjał bitcoina, wraz z jego właściwościami dywersyfikującymi portfel, cieszymy się, że możemy zaoferować inwestorom ekspozycję na tę klasę aktywów w łatwym w użyciu, niskokosztowym ETF-ie – powiedział dyrektor generalny Accelerate, Julian Klymochko.

Firma Accelerate oferuje pakiet innych funduszy ETF, w tym niedawno uruchomiony OneChoice Alternative Portfolio ETF, który jest pierwszym w kraju funduszem zapewniającym ekspozycję na wiele alternatywnych klas aktywów i strategii inwestycyjnych w ramach jednego instrumentu, w tym bitcoina, złoto, arbitraż i prywatne kredyty.

W tym samym czasie firma zarządzająca inwestycjami VanEck wznawia swoje wysiłki w celu uruchomienia ETF bitcoina w USA. Firma z siedzibą w Nowym Jorku złożyła na początku stycznia w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wiosek o utworzenie VanEck Bitcoin Trust. Wcześniejsza nieudana próba firmy miała miejsce w 2019 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | kurs dax | usd pln | akcje pgnig | co to jest kod blik | dax 30 prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGaz ziemny dotarł do ważnego poziomu oporu
Następny artykułScope Fluidics miał 2,79 mln zł straty netto, 2,77 mln zł straty EBIT w IV kw.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here