Nie od dziś wiadomo i żadną tajemnicą też nigdy nie było, że Robert Kiyosaki jest ogromnym zwolennikiem złota, srebra i Bitcoina. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wielokrotnie wypowiadał się on bowiem w sposób niezwykle pochlebny na temat tych trzech instrumentów nazywając je wręcz “prawdziwymi pieniędzmi” w czasach, gdy zarówno dolar jak również inne waluty fiat są “fałszywymi pieniędzmi”. Teraz wskazał on z kolei kolejny argument przemawiający za tym, iż Bitcoin jest przyszłością.

Bitcoin nie upadnie

Autor bestsellerowej książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec” podzielił się ze swoimi 2,4 mln obserwującymi na X (dawniej Twitter) informacją, że Citibank, czyli jeden z największych i uznawany za jeden z najcenniejszych banków na świecie ogłosił, iż wykorzysta technologie blockchain, by umożliwić zamianę oszczędności instytucjonalnych na tokeny Citibank, które wykorzystywać będzie można do natychmiastowych transakcji transgranicznych 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.Z jego wypowiedzi wywnioskować można, iż jest to wystarczający argument, by uznać, że Bitcoin nie upadnie.

– Żegnaj, Bitcoin i dolar amerykański? Citibank ogłosił dzisiaj, że oferuje technologię łańcucha bloków bankowych, która umożliwia zamianę oszczędności instytucjonalnych w tokeny Citibank, które można wykorzystać do natychmiastowych transakcji transgranicznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Żegnaj, BC i USD? – napisał Kiyosaki na X.

Dalsza część artykułu pod filmem
Kup złoto, srebro i Bitcoina już dziś

Warto w tym miejscu przytoczyć także jedną z jego wcześniejszych wypowiedzi, w której zasugerował, że osoby zastanawiające się jaka będzie cena złota, srebra i Bitcoina w 2025 roku popełniają błąd. W jego ocenie, należy bowiem skupić się przede wszystkim na kumulowaniu tych zasobów, gdyż to właśnie teraz są one “okazjami” inwestycyjnymi, zaś gdy ich notowania wzrosną, zakup nie będzie już tak atrakcyjny.

– Ameryka jest spłukana. Kup złoto, srebro, Bitcoina już dziś, zanim akcje, obligacje, krach na rynku nieruchomości i ludzie będą spieszyć się do złota, srebra i Bitcoina – zasugerował.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.