Naga Marketsamerican-express-89024_640Sezon wyników na Wall Street w tym tygodniu nabierze rozpędu. Wśród dużych amerykańskich spółek publikujących dane finansowe za IV kwartał jest American Express. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach notowania tej firmy dotarły w okolice ważnego oporu, dlatego też nadchodząca publikacja może okazać się decydująca dla wyniku testu tej strefy.


Na początku listopada, wraz z nadejściem hossy na Wall Street po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, notowania American Express wybiły górne ograniczenie formacji trójkąta zwyżkującego. Od tego momentu ceny akcji spółki poruszają się w obrębie kanału wzrostowego, choć nadal nie został osiągnięty potencjalny zasięg wybicia z tego układu, który wypada przy poziomie 83 USD.

Teraz jednak jest testowana strefa oporu wypadająca przy 77 USD. Niemniej jednak tutaj zauważalna jest duża siła strony podażowej, czym świadczą stosunkowo długie górne knoty trzech z ostatnich czterech dziennych świec. Dlatego też o wybicie tego poziomu nie będzie łatwo i można spodziewać się pewnej korekty — w takim przypadku ważne będzie to, czy zostanie wybronione dolne ograniczenie krótkoterminowego kanału wzrostowego. Jeśli jednak faktycznie obecnie testowana strefa zostanie zniesiona, to otworzy się droga na ruch w stronę 81,70 USD, czyli poziomu, który stanowił górny limit dla konsolidacji z II kwartału 2015 roku, a dalej potencjalnie w okolice wcześniej już wspomnianego potencjalnego zasięgu kanału wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

fboedtsoghgtsz0gae_t_1484560109076aeW zeszłym tygodniu dom maklerski Openheimer podwyższył rekomendację dla akcji American Express do „lepsza niż rynek”, podnosząc równocześnie cenę docelową do poziomu 98 USD. W uzasadnieniu do rekomendacji zaznaczono, że zapowiadana reforma podatkowa powinna wspierać konsumpcję w Stanach Zjednoczonych, co oczywiście jest bardzo dobrym sygnałem dla operatorów kart kredytowych. Co więcej, Openheimer podkreśla, że jak na razie wycena rynkowa nie wskazuje, aby rynek zdyskontował wszystkie pozytywne czynniki dla perspektyw American Express.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here