Naga MarketsAmerican Airlines otwiera piątkowe notowania 17% wyżej na NASDAQAmerican Airlines w piątek zaczęło sesję z kursem otwarcia o 17% wyższą niż cena zamknięcia poprzedniego dnia. Wzrosty są wywołane nowymi informacjami ze strony spółki dotyczącymi rozwiązań radzenia sobie z ograniczeniami transportu i odbudową planu lotów w przyszłych miesiącach.

  • American Airlines zapowiada spadek przychodów o 90% w II kw. 2020 r.
  • Podobne informacje podały również Delta Airlines.
  • W rezultacie informacji, notowania w piątek otwierają się olbrzymią luką, spółka w notowaniach przedsesyjnych wzrosła o ponad 15%.

American Airlines mocno odbija w górę po dołku

American Airlines Group Inc. w piątek ogłosiło, że przewiduje 90% spadek przychodów w drugim kwartale 2020 r. Jednocześnie spółka twierdzi, że do końca roku dzięki przedsięwziętym działaniom jej wydatki będą równe przychodom.

Przedstawiciele American Airlines oświadczyli, że popyt powoli się odbudowuje, co zasadniczo pomaga ograniczyć wydatki i poprawić cash flow w firmie. Jednak skutki pandemii, są nadal odczuwalne i loty muszą zostać wznowione choć częściowo w lipcu. Takie plany ma już większość amerykańskich linii lotniczych. American Airlines planuje wznowić 55% regionalnych i 20% międzynarodowych lotów już w następnym miesiącu.

American Airlines zapowiada spadek “cash burn rate”, czyli tempa wydawania srodków przez przedsiębiorstwo w odniesieniu do posiadanej gotówki. Według linii lotniczych wydatki spadną do 40 mln już w czerwcu.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Pandemia doprowadziła do drastycznego spadku popytu na żywność premium

– Spółka ostatnio zauważyła wzrastający popyt i jest już za szczytem operacji związanych ze zwracaniem pieniędzy za niewykorzystane bilety” – stwierdzili przedstawiciele American Airlines w oświadczeniu wydanym przez spółkę.

American Airlines otwiera piątkowe notowania 17% wyżej na NASDAQ
Notowania American Airlines. Źródło: tradingview.com

Notowania American Airlines w dzisiejszej (12 czerwca) sesji na otwarciu osiągnęły kurs akcji na poziomie 16,82 dol., o ponad 83% wyższy od minimów z 14 maja 2020 r. Spółka nadal jest niemal połowę niżej od poziomów z lutego 2020 r.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here