Naga MarketsAmerican Airlines chce zredukować zatrudnienie o 30%. Co z akcjami spółki?American Airlines szykują się do redukcji zatrudnienia spowodowanej uziemieniem samolotów i znacznym spadkiem popytu na podróże lotnicze.

  • Zwolnieniami zostanie objętych 30% stanowisk wśród kadry kierowniczej.
  • Podobny wymiar redukcji zapowiedział United Airlines.
  • Firmy są ograniczone zakazem zwolnień do 30 września, dlatego na początku października ruszy fala wypowiedzeń.
  • American Airlines szacuje, że za rok będzie latało w jej flocie około 100 samolotów mniej.

Rynek lotniczy czeka masowa redukcja zatrudnienia

Spółka poinformowała swoich pracowników, że dojdzie do zwolnień wśród kadry kierowniczej i personelu  wparcia, które mogą mieć wymiar nawet 30%. Firma nie wyklucza także redukcji wśród pracowników z niższego szczebla.

Te artykuły również Cię zainteresują
Plany American Airlines nie są wyjątkiem w Stanach Zjednoczonych. United Airlines również poinformowało, że będzie musiało zmniejszyć swój personel kierowniczy i administracyjny o około 30%. Fala zwolnień rozpocznie się dopiero w październiku, ponieważ amerykański rząd zakazał likwidowania miejsc pracy do 30 września.

Zobacz również: Ryanair rzuca oskarżenia przeciwko pomocy Lufthansie: “to może uderzyć w cały rynek”

Pomimo wsparcia i innych działań mających na celu zwiększenie płynności finansowej, musimy w najbliższej przyszłości planować obsługę mniejszych linii lotniczych. American Airlines będzie oferować dobrowolne opcje rezygnacji z pracy przed wprowadzeniem przymusowych zwolnień, jeśli nie będzie wystarczającej ilości środków. – powiedziała Elise Eberwein, wiceprezes wykonawcza w American Airlines.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Cena akcji American Airlines wzrosła o 23,51% w ciągu 3 dni

Firma twierdzi, że przyspiesza wycofywanie floty z eksploatacji i spodziewa się, że latem 2021 r. latać będzie o około 100 samolotów mniej. Prawie 40 tysięcy pracowników zdecydowało się już na tymczasowe dobrowolne urlopy lub wcześniejszą emeryturę.

Jest to jednak cel, a nie zobowiązanie, i to rozciągliwy cel. Firma będzie współpracowała ze związkami zawodowymi w najbliższych tygodniach i miesiącach. – dodała Eberwein.

Prezes American Airlines Doug Parker powiedział, że linia lotnicza ma nadzieję uniknąć wysyłania pracowników na urlopy i odrzuca spekulacje, że ona lub inny duży przewoźnik amerykański będzie musiał złożyć wniosek o ochronę przed bankructwem z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji American Airlines w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here