Naga MarketsAmerican Airlines chce pozyskać kolejne 3,75 mld dol., notowania w czerwcu z niesamowitą zmiennościąAmerican Airlines ogłosiło w niedzielę w oświadczeniu, że planuje wygenerować 3,5 mld dolarów nowych środków, aby zwiększyć swoją płynność finansową, która drastycznie kuleje wskutek restrykcji transportowych spowodowanych pandemią koronawirusa. Te fundusze są kolejną próba ratowania amerykańskiej spółki linii lotniczych zadłużonej na łącznie 35 mld dol.

  • Amerykańskie linie lotnicze American Airlines chcą pozyskać łącznie 3,5 mld poprzez emisję obligacji i akcji oraz pożyczkę.
  • Spółka zdobyła także federalną pożyczkę w wysokości 4,75 mld dzięki CARES Act.
  • Łączne zadłużenie American Airlines to 35 mld dol.

American Airlines poszukuje kolejnych funduszy

American Airlines szuka kolejnych opcji finansowania swojej działalności w niezwykle trudnym okresie dla linii lotniczych i  zaprezentowało wczoraj plan pozyskania dodatkowych 3,5 mld dol., które miałyby dodatkowo stymulować kulejącą płynność finansową. Plan zakłada m.in. wygenerowanie 1,5 mld. dol. poprzez emisję uprzywilejowanych zabezpieczonych papierów dłużnych o terminie zapadalności w 2025 roku. Jest to rodzaj obligacji, który gwarantuje wierzycielowi pierwszeństwo spłaty w przypadku bankructwa.

Oprócz tego, American Airlines zamierza w ramach tego planu wyemitować akcje warte 750 mln dol., kolejne 750 mld. pozyskać z emisji uprzywilejowanych obligacji zamiennych zapadających w 2025 roku oraz w postaci pożyczki o wartości 500 mln dol. Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America Securities oraz JPMorgan będą pomagać w realizacji poszczególnych elementów planu pozyskania funduszy przez linie.

W zeszłym tygodniu popularne amerykańskie linie lotnicze zatwierdziły pozyskanie rządowe pożyczkę w wysokości 4,75 mld dol. związaną z CARES Act zabezpieczając się programem promocyjnym dla konsumentów o nazwie AAdvantage Program. Z podobnej opcji skorzystał m.in. United Airlines.

Zobacz również: Akcje linii American Airlines oraz United Airlines w dół mimo wsparcia rządu USA

American Airlines planuje wznowić 55% regionalnych i 20% międzynarodowych lotów już w następnym miesiącu. Wcześniej w tym miesiącu, przedstawiciele spółki oświadczyli, że popyt powoli odbudowuje się, co pomaga firmie poprawić przepływy pieniężne. Linie lotniczne zapowiedziały także spadek wydatków w czerwcu do 40 mln, a w drugim kwartale przewidują spadek przychodów o zatrważające 90%.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

American Airlines w górę o 77% od dołka

American Airlines chce pozyskać kolejne 3,75 mld dol., akcje od dołka w maju w górę o 77%
Notowania American Airlines Group Inc. Źródło: tradingview.com

Od początku roku kurs akcji American Airlines spadł aż o 45%, z 29,09 dol. w czwartek 2 stycznia, do 16 dol. na zamknięciu w piątek 19 czerwca. Tegoroczny dołek notowań spółka osiągnęła 15 maja osiągając cenę zamknięcia 9,04 dol. Od tego czasu notowania wzrosły o 77%.

W czerwcu akcje American Airlines cechują się nieprawdopodobną zmiennością. 1 czerwca notowania AAL otworzyły się na poziomie 10,79 dol., a już cztery dni później, 5 czerwca, maksymalne dzienne notowanie w trakcie sesji wyniosło ponad 100% więcej: 22,80 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here