Naga MarketsAmerican Airlines: akcje w górę o 41% w jednej sesji po zapowiedzi wznowienia lotówNotowania American Airlines oraz United Airlines mocno odbiły w czwartek po tym jak spółki ogłosiły, że zdecydowanie zwiększą liczbę lotów w lipcu. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest jeszcze pewne, czy popyt na loty znacznie wzrośnie w związku z odblokowaniem gospodarek i zniesieniem restrykcji transportowych w te wakacje. Możliwe jest jednak, że liczba lotów przekroczy obecne bardzo niskie założenia inwestorów dotyczące intensywnego okresu wakacyjnego.

  • American Airlines zapowiedział przywrócenie liczby lotów do poziomu 55% względem poprzedniego roku.
  • W rezultacie akcje spółki poszybowały o 41% w górę.
  • Zwiększenie liczby lotów zapowiedział także United Airlines, którego kurs akcji również mocno wzrósł.

American Airlines: 41% w górę w jeden sesji

American Airlines zapowiedział przywrócenie 55% lotów wewnętrznych w lipcu 2020 r. względem liczby kursów z analogicznego okresu w poprzednim roku. To zdecydowane zmiana względem kwietnia i maja, kiedy loty zostały obcięte do 20% ilości sprzed pandemii.American Airlines jest jednak nadal ostrożny w kwestii lotów międzynarodowych martwiąc się potencjalnie niskim popytem. W związku z tym, w lipcu przywraca jedynie 20% lotów względem ilości z lipca 2019 r.

Rezultatem deklaracji amerykańskiej spółki jest gigantyczny wzrost wartości akcji, aż o 41% w ciągu jednej sesji. Czwartkowe notowania zamknęły się z ceną 16,72 dol. To największy jednodniowy wzrost notowań American Airlines od powołania spółki po fuzji z US Airways w 2013 roku.

American Airlines: akcje w górę o 41% w jednej sesji po zapowiedzi wznowienia lotów
Notowania American Airlines. Źródło: tradingview.com

Jednak nadal kurs akcji American Airlines znajduje się zdecydowanie poniżej wartości sprzed pandemii – spadek o ponad 40% z poziomu 33 dol. za akcję.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

United Airlines także zapowiedział plany przywrócenia lotów, jednak spółka obrała nieco bezpieczniejszą drogę, która zakłada przywrócenie w lipcu 130 mocno obleganych tras, które zostały zawieszone wraz z zatrzymaniem transportu lotniczego wskutek gwałtownego rozprzestrzeniania się wirusa SARS CoV-2.

Zobacz również: American Airlines chce zredukować zatrudnienie o 30%. Co z akcjami spółki?

Oznacza to, że United Airlines będzie obsługiwał 30% lotów w lipcu względem poziomu z zeszłego roku. To duży krok naprzód w porównaniu do 13% w czerwcu. Wskutek zapowiedzi, akcje United Airlines wzrosły o 16%.

American Airlines: akcje w górę o 41% w jednej sesji po zapowiedzi wznowienia lotów
Notowania United Airlines. Źródło: tradingview.com

Inne linie lotnicze również zanotowały wzrosty notowań na fali zapowiedzi American Airlines i United Airlines, jednak były to nieznaczne ruchy w górę.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here