Naga MarketsAMD wygrywa walkę z Intelem. Akcje rosną szósty dzień z rzęduAkcje Advanced Micro Devices (AMD) wzrosły o ponad 5 procent w środę, do poziomu 118,77 dolarów – szósty dzień wzrostów z rzędu – po tym, jak producent chipów opublikował dobre wyniki za drugi kwartał. W sumie od 27 lipca akcje zyskały ponad 33%, a według danych AMD, ten wygrywa walkę z jego największych konkurentem, Intel Corp. Z danych również wynika, iż prognoza wzrostu sprzedaży giganta na cały rok 2021 podniesiona została z 50% do 60%.

  • Po wynikach Advanced Micro Devices rynek rośnie szósty dzień pod rząd
  • W drugim kwartale AMD odnotowało przychód w wysokości 3,85 mld USD
  • AMD przejmuje udziały w rynku kosztem Intela
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

AMD bije konkurencje na głowę – wyniki mówią same za sobie

Jeszcze przed laty słabsza, jednak wysoce rentowna firma AMD stała się siłą, z którą należy się obecnie liczyć. Przekonał się o tym jego największy rywal Intel Corp., która znacznie traci udziały w rynku względem Advanced Micro Devices (AMD). Transformacja Advanced Micro Devices (AMD) z firmy produkującej układy scalone w dominującego projektanta sprzętu komputerowego nowej generacji została zakończona, jak wynika z danych.Podane przez spółkę wyniki finansowe pokazują, że w drugim kwartale AMD odnotowało przychód w wysokości 3,85 mld USD, co oznacza wzrost o 99% w porównaniu z rokiem ubiegłym i przyspieszenie z 93% tempa osiągniętego w pierwszym kwartale.

wykres Kurs akcji AMD H4 05.08.2021
Kurs akcji AMD H4 05.08.2021

Dodatkowo również w raporcie czytamy, iż oczekuje się, że przychody całkowite AMD wzrosną o około 60% w porównaniu z rokiem 2020, podczas gdy wcześniejsze prognozy mówiły o niecałym 50% wzroście. Przez to również akcje giganta rosną już szósty dzień pod rząd, ponad 35 procent od momentu udostępnienia danych.

Analitycy na kilka dni przed pokazaniem danych przez spółkę szacowali zakres docelowy akcji na poziomie 100 – 106 dolarów, a jak widać w tym momencie, ich szacunki mocno zostały przekroczone już na tym etapie. Dalszy ich wzrost spowoduje jedynie, że wcześniejsze prognozy były mocno nietrafione. A tak istotnie może się stać, ponieważ według raportu z serwisu wccftech.com wynika, że procesory AMD nadal sprzedają się lepiej niż Intela, co może jedynie napędzać tempo wzrostów giganta.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here