Naga MarketsKońcówka ubiegłego roku była przełomowa dla AMD. Notowania amerykańskiego producenta procesorów oraz układów graficznych od początku IV kwartału 2016 roku podskoczyły o niemal 100%. Co więcej, ostatnia publikacja wyników finansowych tylko zwiększyła optymizm wśród inwestorów, gdyż wskazuje ona, że koncern po kilku słabszych latach w końcu wychodzi na prostą.


Patrząc tylko na ostatnie kilka miesięcy widać, że notowania AMD zaliczyły dosyć stromą wspinaczkę. Niemniej jednak mając na uwadze szerszy horyzont czasowy daleko im chociażby do szczytów z 2006 roku – wtedy za jedną akcję płacono nieco ponad 42 dolary. Obecnie notowania spółki poruszają się wedle sekwencji wzrostowej.

Prawdopodobnie wytworzył się wyższy szczyt. Teraz więc powinniśmy zobaczyć zwrot na południe celem ustanowienia nowego wyższego dołka. Dopóki będziemy znajdować się powyżej poziomu 12,40 USD, to inicjatywa będzie należeć do popytu. O przewadze byków świadczy również fakt, że notowania koncernu znajdują się zarówno powyżej krótkoterminowej, jak i długoterminowej prostej średniej kroczącej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Rekomendacje domów maklerskich nie nadążają za notowaniami spółki. Średnia cena docelowa prognoz wynosi 10,95 dolara, czyli o około 2,5 dolara mniej niż bieżąca wycena rynkowa. W tym samym czasie na 24 rekomendacji 9 zaleca „kupno”, 12 to „trzymaj”, a 3 to „sprzedaj”.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here