Naga MarketsZyski AMD wzrosły więcej niż oczekiwano, co zostało nagrodzone wzrostem kursu o kilkanaście procent. Także Samsung, po otwarciu się na rynek chipów ASIC do wydobywania bitcoinów nie może narzekać. Nie jest to jednak główny biznes dla tych spółek.


CEO AMD, Lisa Su stwierdziła, “blockchain to bardzo ważna technologia, ale jest ostatnio sporo zamieszania wokół niej, dlatego wolimy na razie skupiać się na podstawowej działalności”. Zapytana, czy jest to tymczasowa technologia, odpowiedziała, że będzie tu przez następne 3,4,5 lat.

Akcje AMD podskoczyły o 11 procent po ogłoszeniu wyników lepszych od prognoz i od razu pojawiają się pytania, czy firma nie umniejsza roli sprzętu górniczego w sukcesie.

“Uważamy, że blockchain lub wydobycie stanowiły około 10 procent naszych przychodów w ciągu kwartału. A prawda jest taka, że ​​w tych szacunkach jest wiele różnych czynników. To miłe, ale z pewnością nie jest to dominujący czynnik wzrostu.” – powiedziała Su.

W tym roku informowaliśmy, że Samsung będzie produkował układy ASIC, okazało się że firma na tym dobrze wychodzi. To rekordowy kwartał na działalności operacyjnej, katalizatorem były chipy używane w kryptokoparkach. Pomogło to również skompensować słaby rynek smartfonów.

“W branży półprzewodników przychody znacznie wzrosły rok do roku dzięki sprzyjającym warunkom panującym na rynku pamięci wynikającym z dużego zapotrzebowania na pamięć serwerową i graficzną, a także pod wpływem rosnącego zapotrzebowania na chipy wykorzystywane we flagowych smartfonach i koparkach kryptowalut “– mówi Robert M. Yi, wiceprezes Samsunga.

W drugim kwartale spodziewany jest dalszy wzrost zysków dzięki zwiększonej podaży 10-nanometrowych procesorów i wysokowydajnych układów graficznych, zaś w drugiej połowie 2018 r. działalność skoncentruje się na “dywersyfikacji bazy konsumentów”. Słabość komponentów smartfonów może jednak wpłynąć negatywnie na wyniki finansowe.

Samsung przedstawił również swoją prognozę na drugą połowę 2018 r., która powinna być lepsza, napędzana przez większe zapotrzebowanie na pamięci DRAM.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPitbull ogłasza konkurs dla deweloperów blockchain
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 27.04.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here