Naga Marketslogo SEC usaUlubiona spółka inwestorów detalicznych w Stanach Zjednoczonych – AMC – znajduje się obecnie lupą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) w USA. Powodem obserwacji spółki jest chęć zapewnienia stabilności rynkowej oraz badanie, czy na rynku nie doszło do manipulacji. Ponadto, organ nadzorczy chce działać w celu ochrony inwestorów detalicznych, jeśli zostaną wykryte naruszenia federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Securities and Exchange Commission (SEC) przygląda się popularnej spółce AMC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission (SEC)) podczas wieczornych godzin poniedziałkowej sesji wydała oświadczenie na łamach programu CNBC o monitorowaniu sytuacji związanej z popularną wśród inwestorów detalicznych USA spółką – Amc Entertainment Holdings.

Te artykuły również Cię zainteresują
W programie CNBS rzecznik SEC podał, że “Pracownicy SEC nadal monitorują rynek w świetle trwającej zmienności w niektórych akcjach, aby ustalić, czy doszło do jakichkolwiek zakłóceń na rynku, handlu manipulacyjnego lub innych wykroczeń” dodając, że: “będziemy działać w celu ochrony inwestorów detalicznych, jeśli zostaną wykryte naruszenia federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych“.

wykres Kurs AMC H1 08.06.2021
Kurs AMC H1 08.06.2021

Działania te zostają wszczęte zaraz po tym, jak akcje holdingu kinowego wystrzeliły w ostatni czasie. Inwestorzy nadal skupują akcje podmiotu w nadziei na niekończący się wzrost – jednocześnie przyczyniając się niejako do tworzenia bańki na na tym rynku, na co obecnie reaguje organ nadzorczy. Nawoływanie inwestorów na forach takich jak Twitter czy Reddit również rozpatrywane jest obecnie przez SEC jako czynnik potencjalnego zagrożenia.

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here