Naga MarketsAMC Entertainment obok GameStop nową gwiazdą Wall StreetGiełdy w Europie otwierają się bez wyraźnego kierunku. Na rynku panuje zmieszanie związane z sytuacją na Wall Street, a także brakiem nowych informacji ze strony Fed. Z pewnością nie bez znaczenia jest retoryka EBC.

Wall Street ma nową gwiazdę

Środowy komunikat FOMC oraz konferencja szefa Fed nie przyniosły nic nowego. W komunikacie po posiedzeniu zmianie, w stosunku do grudnia, uległo jedynie kilka linijek tekstu, przy czym głównie odnosiły się one do sytuacji gospodarczej w USA. FOMC utrzymał granice stóp procentowych, także tempo skupu aktywów, na niezmienionym poziomie. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skąd zatem wyprzedaże na Wall Street ? Rynek obawia się konsekwencji nietypowej sytuacji, jaka miała miejsce na amerykańskiej giełdzie, w której zrzeszenie indywidualnych inwestorów doprowadziło do konieczności dokapitalizowania jednego z funduszy kwota 3,5 mld USD. Z doniesień zza oceanu wynika, że sprawie przygląda się tamtejszy regulator, co wywołuje niepewność na rynku akcji. Jedna z popularnych platform zamknęła możliwość kupowania opcji na walory spółek GameStop oraz AMC Entertainment, które są bohaterami ostatnich wydarzeń na Wall Street.

W takiej sytuacji rynek europejski pozostaje jeszcze bardziej zmieszany. W obraniu kierunku nie pomaga EBC, które coraz częściej sugeruje zbyt silny kurs euro względem dolara amerykańskiego.

Notowania kontraktów na europejskie benchmarki świecą w różnych kolorach. Minimalnie nad kreskę wyszedł kontrakt na CAC40, jednak nadal są to wartości w okolicy ceny zamknięcia handlu ze środy. W okolicy poziomów odniesienia znajduje się również cena kontraktu na niemiecki DAX. Wyraźnie pod kreską znalazł się kontrakt na IBEX35 oraz WIG20.

Rodzimemu indeksowi blue chips ciążą notowania KGHM oraz Allegro. Gigant miedziowy traci na spadku cen miedzi oraz srebra, a w przypadku Allegro materializuje się ryzyko, zaznaczone w prospekcie emisyjnym, w postaci wejścia do polski serwisu Amazon. Po drugiej stronie znalazł się kurs CD projekt, którego kurs zyskuje ponad 3 proc. i zmierza do zamknięcia kolejnej sesji wyraźnie na plusie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum jsw | akcje jsw forum | kurs kryptowaluty | btc kurs wykres | notowania dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here