Naga MarketsGrupa AMBRA, lider rynku wina w Polsce wydaje raport za Rok obrotowy 2017/2018, w którym wykazuje rekordowe zyski i niskie zadłużenie, co pozwala grupie na podwyższenie dywidendy.


W dzisiejszym komunikacie prasowym spółki czytamy, że przychody ze sprzedaży Grupy AMBRA wzrosły o 7,6% dzięki bardzo dobrym wynikom osiągniętym zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Dynamicznie rosła sprzedaży win FRESCO, zwłaszcza nowych owocowych smaków FRESCO Frizzante o niższej zawartości alkoholu 5,5 proc. oraz nowych formatów opakowań: butelka 250 ml. Sukces rynkowy odniosło także wino musujące CIN&CIN Prosecco, a specjalistyczne sklepy CENTRUM WINA zwiększały sprzedaż nie tylko win, ale również alkoholi mocnych premium, przede wszystkim rozszerzającej się oferty whisky.

W parze z sukcesami rynkowymi szły też wyniki finansowe. W 2017/2018 r. Grupa AMBRA wypracowała najwyższy w historii zysk z działalności operacyjnej w wysokości 57,0 mln zł, czyli o 35,7% więcej niż przed rokiem. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wynosił 32,2 mln zł i był o 39,4% wyższy niż w roku ubiegłym.

Rekordowy wynik finansowy wraz z poprawą wykorzystania kapitału pracującego i wysokimi przepływami pieniężnymi umożliwiają zaproponowanie zwiększonej dywidendy w kwocie 0,68 zł na akcję.

Rober Ogór, prezes Grupy AMBRA cytowany w komunikacie pisze:”Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Przewidywany dalszy wzrost poziomu zamożności polskiego społeczeństwa oraz zmiany w stylu życia będą stymulować wzrost konsumpcji win i innych alkoholi premium. Mamy ważne atuty, aby sprostać temu rosnącemu zapotrzebowaniu: bogate portfolio marek – liderów rynkowych, nowe produkty przygotowane do wprowadzenia na rynek, rozwiniętą sieć sprzedaży, wykwalifikowanych pracowników i mocne podstawy kapitałowe

Sytuacja na wykresie

Spółka reaguje na dzisiejszy komunikat o bardzo dobrych wynikach prawie 3 procentowym zyskiem, podchodząc pod cenę 13.10 za akcję. Wykres w poniedziałek odbił od bardzo istotnego wsparcia patrząc z dalekiej perspektywy roku 2013, gdzie szczyt aktualnie stanowi wyraźne wsparcie na całości układu wzrostowego spółki.

AMBRA – D1, przegląd sesji od 2013r.

Patrząc z nieco krótszego okresu czasu, czyli roku 2016 widzimy na spółce wyraźny trend wzrostowy. Rok 2018 jest dla grupy okresem konsolidacyjnym z niewielkim naciskiem na dolne ograniczenie, będące jak dotąd zdrową korektą dwóch lat wzrostu. Aktualne odbicie wraz z dobrymi wynikami powinno pchnąć wykres w okolice poziomu 13.70 gdzie znajduje się górne ograniczenie utworzonego kanału. To właśnie to miejsce będzie bardzo istotne, czy spółka będzie ponownie wracać w celu testu wsparć, czy obierze kierunek na kolejny opór na cenie 14.55.

AMBRA – D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here