Naga MarketsAmbra z wyceną 28,60 zł. Na wykresie wzrosty przy rosnących obrotach Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Ambry do 28,6 zł z 27,2 zł, podtrzymując rekomendację “kupuj”. W raporcie wskazuje się, że spółka potrafiła zrekompensować straty wywołane pandemią, ponadto zmiany zachodzące na rynku alkoholi cały czas powinny sprzyjać spółce. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

“Grupa Ambra przejdzie pandemiczny kryzys bez dużych szkód. W najważniejszym dla spółki kwartale zakończonym w grudniu wyniki grupy były praktycznie płaskie. Pomimo obostrzeń negatywnie wpływających na sprzedaż w kanale HoReCa, sprzedaż całej grupy wzrosła o 2,7 proc., a zysk netto był nieznacznie (-3,6 proc.) niższy r/r i wyniósł 29,6 mln zł” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywne prognozy wyników na kolejne lata. Źródło: rekomendacja BM Millenium.

“Bardzo wysokie dynamiki sprzedaży pokazują biznesy w Rumunii i Czechach, które zrekompensowały spadki przychodów w Polsce (o 3,0 proc.)” – dodano.

Analitycy oczekują, że zysk netto spółki w 2020/21 wzrośnie o 9,4% rdr do 38,0 mln zł, co daje aktualny wskaźnik C/Z na poziomie 12,9 oraz 12,2, biorąc pod uwagę przyszłoroczne zyski.

W kierunku nowego maksimum

Na wykresie widać, że od wybuchu pandemii spółka systematycznie odrabia straty. Nie wywołała ona tak fatalnych skutków w wynikach spółki jakie były prognozowane wiosną ubiegłego roku. Notowania zachowują się w bardzo stabilny sposób i cały czas rynek wycenia zmiany na polskim rynku alkoholi, które w kolejnych latach powinny pozostać dla Ambry pozytywne. Obecnie warto zwrócić uwagę na rosnące obroty podczas trwającego odbicia. Może to sugerować chęć poprawienia dotychczasowego maksimum trendu.

ambra


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here