Naga MarketsAmbra z rekordowymi wynikami i podwyższoną dywidendą - zapiski giełdowego spekulantaWynikami za ostatni rok obrotowy pochwaliła się wczoraj spółka Ambra. Dystrybutor alkoholi odnotował poprawę wyników rok do roku, nawet pomimo pandemii. Przychody ze sprzedaży na rynku polskim wzrosły o 8,3% do 493,0 mln zł. Sprzedaż Grupy rosła w tempie 13,9% osiągając poziom 673,2 mln. Przełożyło się to na wzrost zysku z działalności operacyjnej (EBIT) o 33,1%, który wyniósł 77,9 mln zł. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł o 31,6% do wartości 45,6 mln zł i jest najwyższym wynikiem w historii Grupy. Uwzględniając dobrą kondycję finansową i perspektywy rozwoju Zarząd zaproponował podniesienie dywidendy z 0,70 zł w roku ubiegłym do 0,95 zł na jedną akcję.

Dynamicznie rosnąca sprzedaż w sklepach spożywczych pozwoliła z nadwyżką zrekompensować spowodowany pandemią COVID-19 spadek sprzedaży do gastronomii. „W trudnych warunkach pandemii ilościowe spożycie alkoholu spadło. Konsumenci sięgali chętniej po produkty z wyższej półki, dzięki czemu wartość rynku alkoholi wzrosła o 5,1%” – podała spółka w raporcie. Najszybciej rosła sprzedaż i zyski za granicą – w Rumunii i w Czechach – w efekcie poczynionych inwestycji. Wydawane w tym roku rekomendacje były pozytywne, najwyższa wycena sięgała 28,60 zł co może być obecnie punktem docelowym, gdyż kurs wychodzi na nowe maksima.Nowe maksima

„Wyniki w IV kwartale roku obrotowego 2020/21 były po raz kolejny istotnie powyżej naszych oczekiwań. Wprawdzie przychody były zbliżone do naszych szacunków to linie zysków były znacząco lepsze. Główną przyczyną była zaskakująco wysoka marża brutto, która w całym roku wyniosła aż 35.7% (najwyżej w historii)” – skomentowali analitycy DM Millenium.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here