Naga Markets

Ambra nie obawia się spadków na rynku wina - zapiski giełdowego spekulantaJedna z typowo dywidendowych spółek na naszym parkiecie – Ambra, twierdzi że nie grozi jej spadek sprzedaży wina i rynek ten powinien rosnąć średnio o 4-5% rocznie. Prezes Grupy Ambra Robert Ogór, uważa że branżę czekają spadki wzrostów sprzedaży, jednak segment win w Polsce nadal będzie wzrastać. “Wyzwania przed branżą winiarską nie są inne niż stojące przed innymi branżami konsumpcyjnymi. Z jednej strony to rosnące koszty produkcji, a z drugiej – nie w tym samym stopniu rosnący potencjał konsumpcyjny konsumenta, który musi przeznaczać dużo większe niż w przeszłości kwoty na te sztywne, nieodzowne wydatki związane z opłatami m.in. za energię, gaz i obsługę kredytu” – powiedział Ogór w rozmowie z ISBiznes.pl.

“Mieliśmy do tej pory do czynienia z pewną stopą dynamiki wzrostu i myślę, ze tej stopy nie utrzymamy, natomiast powstaje pytanie jaki będzie dalszy scenariusz, ale w przypadku wina – moim zdaniem – daleki jest od scenariusza spadku, ponieważ wino jest w bardzo dużym, długoterminowym, silnym trendzie wzrostowym napędzanym przez zmiany społeczne” – wskazał prezes. Na wykres spółki warto patrzeć z perspektywy długoterminowej.Szansa na zmianę trendu 

Notowania w ujęciu tygodniowym wskazują, że po dużej przecenie kurs odbił na wsparciu przy 18 zł czym wyrównano minima z 2021 roku. 18% odbicie to jednak zbyt mało aby mówić o końcu trendu spadkowego. Kluczowe może okazać się wybicie ostatniego wierzchołka w rejonie 21,50 zł.

ambra


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here