Naga MarketsAmbra blisko tegorocznych maksimów. Najnowsza wycena przy 27,20 złNotowania spółki Ambra, dystrybutora wina rosną dzisiaj o ponad 8% przy mocno podwyższonych obrotach. Spółka pozytywnie wyróżnia się nawet na tle mocnego rynku. Powodem odbicia stało się opublikowanie najnowszej rekomendacji DM Millenium, w której spółkę wyceniono na poziomie aż 27,20 zł, zalecając kupno jej akcji.

  • Wycena Ambry rośnie do 27,20 zł
  • Mocne wybicie na wykresie
  • Blisko powrotu na tegoroczne maksima

W ocenie analityków, ostatnie dwa kwartały pokazały, że rynek wina jest dość odporny na takie wydarzenia jak pandemia, a grupa Ambra potrafi działać elastycznie, dostosowując się do sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Po mniejszym niż sądziliśmy spadku przychodów w czwartym kwartale 2019/20 (6 proc. vs oczekiwane 12 proc.), w kolejnym przychody spółki wzrosły o 12,4 proc., czyli były na poziomie dynamik sprzed pandemii. Jednak, aby nie popadać w nadmierny optymizm trzeba pamiętać, że wzrost wynikał częściowo z odroczonego popytu z okresu kwiecień-maj” – napisano w raporcie.

Autorzy raportu uważają, że najważniejszy dla spółki miesiąc, czyli grudzień, jest obecnie dużą niewiadomą.

“Z pewnością w kanale HoReCa nastąpi całkowite załamanie, jednak ta część stanowi tylko 5-6 proc. przychodów spółki. Cały rynek wina i alkoholi może ucierpieć w niewielkim stopniu (podobnie jak to było w kwietniu/maju). Jednak nawet słabsze wyniki w tegorocznym sezonie świątecznym (w naszych prognozach zakładamy 3 proc. spadku przychodów) nie zmienią pozytywnych, długoterminowych perspektyw dla rynku oraz pozycji Ambry” – dodano.

Celem poziom 20 zł

Spoglądając na wykres, widać że rekomendacja wywołała mocne wybicie linii korekty. Najbliższym celem jest już tylko tegoroczne maksimum z okresu sprzed załamania na skutek wybuchu pandemii. Możliwe więc, że przed końcem roku akcje Ambry będą kosztowały znowu około 20 zł.

ambra


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here