Naga Markets
Grupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

ambra
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w miniony piątek o niemal 4% przy bardzo wysokich obrotach. W poniedziałek zwyżka sięgała niemal 3%. Powodem wzrostów jest opublikowanie rekomendacji Domu Maklerskiego Millenium, w której zalecono kupno akcji oraz wyznaczoną cenę docelową na poziomie 23,90 zł. Analitycy oszacowali, że w bieżącym roku obrotowym spółka wypracuje niemal 545 mln zł przychodów i ponad 32 mln zł zysku netto. Prognozy na kolejny rok są jeszcze mocniejsze i sięgają niemal 580 mln zł przychodów i 35,5 mln zł zysku netto. W rekomendacji wskazano że głównym atutem spółki jest spadające zadłużenie oraz bardzo wysokie dywidendy. Analitycy sądzą, że najbliższa dywidenda będzie wyższa od ostatniej i wyniesie około 0,70 zł czyli niemal 5% stopy dywidendy. Spoglądając na wykres, widać że cena z rekomendacji jest znacznie wyższa od obecnej ceny rynkowej. Na wykresie nie pojawia się większa reakcja podaży w rejonie szczytu ze stycznia ubiegłego roku, a ostatnie dołki są na coraz wyższych poziomach. Wydaje się, że cena powoli opuszcza górą niewielką konsolidację z jaką mamy do czynienia od końca lutego.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm.

idea
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie rosły podczas poniedziałkowej sesji. Ubiegły tydzień przyniósł jednak znaczący wzrost notowań. Spoglądając na wykres nadal mamy jednak do czynienia z konsolidacją . Od końca maja cena porusza się w wąskim zakresie między okolicami 2 zł, a 2,70 zł. W ostatnich dniach spółka poinformowała o tym, że utworzy rezerwy na koszty związane z restrukturyzacja działalności. Rezerwa obciąży skonsolidowany wynik Getin Holding w pierwszym półroczu bieżącego roku kwotą ponad 35 mln zł. Rezerwa ma wynieść niemal 26 milionów złotych. W ramach rezerwy spółka nie uwzględniła kosztów redukcji zatrudnienia, która wyniesie ponad 9 mln zł. Wcześniej bowiem bank poinformował, że do końca bieżącego roku zamierza zwolnić nawet do 750 pracowników co stanowi około 50% wszystkich zatrudnionych osób w firmie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLitecoin “halving” podbił cenę LTC o 370% od początku 2019 r.
Następny artykułBitcoin nie taki straszny, jak go malują?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here