Naga MarketsAmbra [AMB], Ursus [URS] – Gorące spółki dniaWynikami za pierwsze półrocze roku obrotowego, pochwalił się wczoraj dystrybutor alkoholi, spółka Ambra. W ciągu ostatnich 6 miesięcy, skonsolidowane przychody wzrosły o 6,9% rdr do 384,5 mln zł. Na skutek pandemii zmniejszyła się sprzedaż do gastronomii, jednak grupa zanotowała wzrost w innych kanałach dystrybucji. W Czechach i Słowacji wzrost sprzedaży wyniósł 46%, a w Rumunii osiągnął 7,9%. Zysk z działalności operacyjnej był wyższy o 2,1 mln zł, czyli o 3,8% rdr i wyniósł 58,2 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł o 2% do 35 mln zł.

    • Ambra poprawia wyniki nawet mimo pandemii
    • Ursus pracuje nad elektrycznym samochodem

W tym czasie spółka wydała 6,3 mln zł na inwestycję w modernizację zakładu produkcyjnego w Woli Dużej. “Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje w naszym zakładzie produkcyjnym w Woli Dużej, budujemy dystrybucję win i alkoholi premium w Czechach w oparciu o dokonane w zeszłym roku akwizycje, rozwijamy się na rumuńskim rynku wina pomimo zmiennych warunków makroekonomicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szansa na zakończenie korekty

Pandemia COVID-19 nie spowodowała, że rezygnujemy z naszej strategii tworzenia produktów o wysokiej jakości” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Robert Ogór. Warto dodać, że spółka nieprzerwanie od lat wypłaca dywidendy. Ostatnia rekomendacja z końca ubiegłego roku wyceniła spółka na poziomie 27,20 zł. Na wykresie trwa próba zakończenia korekty, przy kluczowym wsparciu.

ambra


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Znowu powyżej 1 zł

Mocne wzrosty zawitały wczoraj na pogrążonym w kłopotach Ursusie. Tym razem powodem odbicia była informacja o kontynuacji planów budowy zeroemisyjnego pojazdu dostawczego. Spółka poinformowała, że w miejsce dotychczasowego partnera, przystąpił do współpracy z BLF Corporation z Korei Południowej. Ursus podpisał z partnerem memorandum, które dotyczy współpracy w zakresie projektów motoryzacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem prac nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony.

ursus

BLF będzie odpowiedzialna za zapewnienie dostaw podstawowych komponentów do produkcji oraz wsparcie inżynierskie, natomiast Ursus dokona budowy pojazdów oraz ich homologacji europejskiej. Strony przewidują prezentację pierwszych modeli na koniec 2021 roku. Wczoraj kurs Ursusa wrócił po raz pierwszy od października 2019 roku na poziomy powyżej 1 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc kurs | biomed-lublin akcje | kur dolara | bitcoin wykresy | euro dolar wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here