Naga MarketsAmbra [AMB], Unibep [UNI] – Gorące spółki dniaNotowania dystrybutora wina, spółki Ambra silnie rosły podczas wtorkowej sesji. Powodem okazała się być rekomendacja DM Millennium z 26 listopada. W raporcie analitycy podwyższyli cenę docelową z 21,3 zł do 27,2 zł, a rekomendację do “kupuj” z “akumuluj”. W ocenie analityków, ostatnie dwa kwartały pokazały, że rynek wina jest dość odporny na takie wydarzenia jak pandemia, a grupa Ambra potrafi działać elastycznie, dostosowując się do sytuacji. W raporcie zwraca się uwagę, że rynek wina nie ucierpiał zbyt mocno przez pandemię.

    • Ambra wyceniona na 27,20 zł w najnowszej rekomendacji
    • Pandemia nie zachwiała rynkiem wina
    • Unibep z lepszymi wynikami r/r

Nawet jeżeli grudzień nie będzie najlepszym miesiącem dla spółki, to jej długoterminowe perspektywy nadal pozostaną bardzo pozytywne, głównie z uwagi na zmiany w podejściu do alkoholi i rosnącą sprzedaż wina i trunków z wyższej półki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ambra z mocną rekomendacją

Na wykresie mamy mocne wybicie i wydaje się, że cena powinna wracać na maksima sprzed wybuchu pandemii.

ambra


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Unibep poprawia wyniki

Całkiem pozytywnie wygląda także wykres budowlanej spółki Unibep, która podobnie jak Ambra, słynie z polityki dywidendowej. Wczoraj spółka pokazała raport za III kwartał. W tym okresie Unibep odnotował 20,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,02 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 25,13 mln zł wobec 14,95 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 29,98 mln zł wobec 19,2 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 441,57 mln zł wobec 472,79 mln zł rok wcześniej.

unibep

Sumując wyniki od początku roku, mamy około 29,77 mln zł zysku netto w porównaniu z 19,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1175,04 mln zł w porównaniu z 1197,4 mln zł rok wcześniej. Wyniki są więc wyraźnie lepsze niż rok temu, mimo że w ich osiągnięciu przeszkadzała pandemia. Od początku listopada kurs mocno wzrósł, a obecne trwa korekta spadkowa. Wydaje się, że zgodnie z szerszą tendencją, kurs powinien nadal powoli wzrastać.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here