Naga MarketsGrupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

ambra

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje spółki nieznacznie drożały podczas czwartkowej sesji. Na wykresie widać, że po ostatniej korekcie do wcześniejszych szczytów, cena znowu zaczyna rosnąć. Od dawna mamy tutaj stabilny trend wzrostowy. Wczoraj spółka przekazała informacje o podwyższeniu kwoty dywidendy z 0,68 zł do 0,70 zł na akcję. W sumie na ten cel spółka przeznaczy około 17,64 mln zł. Dzień dywidendy został ustalony na 30 października, a dzień wypłaty dywidendy na 14 listopada 2019 roku. Obecnie daje to około 4% stopę dywidendy czyli dość standardową jak na historię wypłat. Warto dodać, że jest jedna ze spółek, która łączy stabilne wyniki, wzrost kursu z nieustanną wypłatą zazwyczaj coraz wyższych dywidend.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce.

kruk

Spółka lata świetności na giełdzie ma za sobą i od połowy 2017 roku trwają nieustanne spadki. Wczoraj spółka poinformowała, że jej jednostka zależna InvestCapital LTD sfinalizowała umowę nabycia niezabezpieczonych wierzytelności od firmy GetBack na terenie Rumunii. Wartość zakupu portfela wierzytelności sięga około 37,4 mln zł. Cesja wierzytelności została podpisana 16 października. Spółce szkodzą spadające wyniki netto np. w pierwszym półroczu wynik sięgał 167 mln zł, podczas gdy rok temu był bliski 190 mln zł. Przychody utrzymują podobny poziom, spadają natomiast nakłady na portfele wierzytelności. Na wykresie tygodniowym widoczna jest duża dynamika przeceny i możliwe, że spadki sięgną poziomu 100 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here