Naga Markets




Działalność grupy Ambra obejmuje produkcję, import i dystrybucję win musujących i klasycznych, wermutów, napojów musujących dla dzieci i innych wyrobów.

ambra
źródło xStation 5

Notowania spółki to wieloletni trend wzrostowy oraz obecny trend, który zaczął się w połowie 2016 roku. Na tym tle tegoroczne spadki wyglądają jedynie jak dość łagodna korekta. Długoterminowy trend to efekt rosnących i bardzo stabilnych wyników finansowych oraz wypłacanych dywidend. Działalność spółki jest dość okresowa tzn. najlepsze wyniki uzyskuje w ostatnim kwartale roku kalendarzowego. Wydaje się więc, że jeżeli miałoby dość do zakończenia korekty to przełom roku może być dogodnym terminem.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Spółka w październiku wprowadziła nową markę importera i dystrybutora mocnych alkoholi premium. W związku z tym oczekuje zwiększenia rocznej sprzedaży o 20-30 mln zł w ciągu pięciu lat. Jest to kolejny krok w stronę zwiększania przychodów. W nowym projekcie znajdzie się miejsce początkowo dla 150 marek alkoholi mocnych w tym aż 100 rodzajów whisky. Spółka zdaje się więc dobrze wyczuwać rynkowe trendy, gdyż sprzedaż alkoholi z wyższej półki rośnie w naszym kraju, podobnie zresztą jak rynek wina. Stąd też spółka zdaje się mieć dobre perspektywy przed sobą, co już jest doceniane na rynku, gdyż łagodność spadków wskazuje na siłę spółki na tle szerokiego rynku.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: JSW – wodór poniesie notowania?

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here