Naga MarketsGrupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

ambra

Spółka odnotowała od listopada ubiegłego roku bardzo silny wzrost ceny, który trwa przez cały 2019 rok do dani dzisiejszego, mimo że dynamika wzrostów nieco spowolniła. Jeżeli chodzi o fundamenty, preferowanym jest scenariusz zakładający dalsze wzrosty. Spółka bowiem notuje bardzo solidne wyniki. Ostatnie lata pokazują zarówno wzrost wielkości przychodów ze sprzedaży jak i silny wzrost zysku netto. Jest to też spółka typowo dywidendowa, która od lat dzieli się zyskami z akcjonariuszami. Średnia stopa dywidendy wynosi 5-6% w ostatnich latach.

Z ostatnich informacji wynika, że spółka dzięki modernizacji produkcji zamierza podnieść jakość produktów i szybciej wprowadzać na rynek nowości. Spółka szacuje także poprawę wyników w najbliższym czasie na każdym poziomie. Prognozy mają swoje pokrycie w ostatnich latach, kiedy firma rozwijała się z bardzo dużą dynamiką. Warto dodać także dobre perspektywy dla branży czyli zmianę nawyków Polaków w kwestii alkoholu czyli coraz większą sprzedaż win i alkoholi z wyższej półki. Podobne procesy zachodzą także na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, co powinno napędzać wyniki i wzrosty.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here