Naga MarketsGrupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

ambra

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka odnotowała od listopada ubiegłego roku bardzo silny wzrost ceny, który trwa przez cały 2019 rok do dani dzisiejszego, mimo że dynamika wzrostów nieco spowolniła. Jeżeli chodzi o fundamenty, preferowanym jest scenariusz zakładający dalsze wzrosty. Spółka bowiem notuje bardzo solidne wyniki. Ostatnie lata pokazują zarówno wzrost wielkości przychodów ze sprzedaży jak i silny wzrost zysku netto. Jest to też spółka typowo dywidendowa, która od lat dzieli się zyskami z akcjonariuszami. Średnia stopa dywidendy wynosi 5-6% w ostatnich latach.

Z ostatnich informacji wynika, że spółka dzięki modernizacji produkcji zamierza podnieść jakość produktów i szybciej wprowadzać na rynek nowości. Spółka szacuje także poprawę wyników w najbliższym czasie na każdym poziomie. Prognozy mają swoje pokrycie w ostatnich latach, kiedy firma rozwijała się z bardzo dużą dynamiką. Warto dodać także dobre perspektywy dla branży czyli zmianę nawyków Polaków w kwestii alkoholu czyli coraz większą sprzedaż win i alkoholi z wyższej półki. Podobne procesy zachodzą także na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, co powinno napędzać wyniki i wzrosty.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here