Naga MarketsGrupa Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej.

ambra
źródło xStation 5

Podczas wtorkowej sesji spółka opublikowała raport z wynikami za trzeci kwartał roku obrotowego 2018-19. W ostatnich trzech miesiącach, spółka wypracowała sprzedaż o 9% większa niż przed rokiem. Jest to bardzo mocny wynik, osiągnięty mimo bardzo późno przypadającej w tym roku Wielkanocy. Wzrost przychodów sięgnął w tym okresie niemal 10%, co oznacza, że spółka rosła szybciej niż rynek wina w Polsce. Mimo dobrej sprzedaży, z uwagi na wyższe koszty finansowe i podatek dochodowy, wynik netto wykazał 0,2 mln zł straty. Jest to wynik gorszy niż przed rokiem o 0,6 mln zł. Na wykresie mamy ruch w dół na wsparcie okolic 14,50 zł. Od dołka z listopada cena wzrosła o 57%. Nie powinna więc dziwić większa korekta. W długim okresie czasu spółka nadal powinna być ceniona przez inwestorów długoterminowych, którzy na spadki patrzą raczej jak na okazję na tańsze zakupy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

Lubelski Węgiel Bogdanka jest jednym z liderów na polskim rynku wydobycia węgla, a wydobywany przez nią węgiel kamienny jest wykorzystywany w produkcji cementu oraz energii cieplnej i elektrycznej.

bogdanka
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o tym, że będzie rekomendować wypłacenie dywidendy w wysokości 25,5 mln zł z zysku za ubiegły rok czyli blisko 50% całego zysku. Ma to dać 0,75 zł na akcję czyli niespełna 2% stopy dywidendy. Dniem ustalenia prawa ma być 9 lipca, a dniem wypłaty 23 lipca bieżącego roku. Pozostała część zysku trafi na kapitał rezerwowy. Przed rokiem spółka nie wypłacała dywidendy, a 2 lata temu wyniosła ona 1 zł na akcję. Na wykresie mamy odreagowanie po silnych spadkach. Wydaje się, że jeżeli sytuacja na szerokim rynku nie ulegnie poprawie, kurs może niebawem spaść w rejony minimów z lat 2015-16 czyli do okolic 32 zł, mimo że na razie trwa wzrostowe odbicie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here