Naga MarketsGrupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej.

ambra w1

[pullquote]Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW[/pullquote]

Sprawdzając rekomendacje wydawane w poprzednich latach, które zakładały wzrosty w okolice 12-13 zł, można czuć się rozczarowanym stojącym niemal w miejscu kursem. Spoglądając na interwał tygodniowy widać jednak, że od ponad 4 lat mamy tu trend wzrostowy, choć dynamika wzrostów nie jest imponująca. Można wyznaczyć dość luźno linię trendu i ostatnie odbicie czyli świecę z 28 sierpnia czyli pin bara, traktować jako potencjalny sygnał kupna, a spadek ceny poniżej jego minimum jako sygnał ostrzegawczy.
ambra d1
Na wykresie dziennym jesteśmy w stanie wyznaczyć kanał wzrostowy, lepiej widoczny na wykresie liniowym, w którym cena porusza się mniej więcej od 1,5 roku. Od początku marca trwa ruch spadkowy. Wydaje się, że wybicie niebieskiej linii korekty byłoby sygnałem do wzrostów. Z drugiej strony zmienność wyraźnie zmalała w ostatnim czasie być może kolejna, potencjalna okazja do kupna pojawi się w rejonie dolnej krawędzi kanału. Negatywnym sygnałem byłoby wybicie kanał dołem oraz zejście poniżej ostatniego dołka czyli 7,36 zł. Jeżeli cena zacznie w końcu rosnąć czy to po odbiciu od dolnej krawędzi czy po wybiciu linii korekty, to pierwszym celem kupujących powinien być ostatni szczyt czyli okolice 9,20 zł. Wybicie go otworzyłoby drogę ku górnej krawędzi, gdzie również mamy opór wyznaczony na postawie szczytu z lutego ubiegłego roku czyli rejon 9,80, a być może nawet okrągłe 10 zł.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Budimex, Stalprodukt
Następny artykułOkazje na głównych parach [WIDEO]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here