Naga Markets

siemens logoW ciągu ostatnich trzech lat jedna z najbardziej rozpoznawalnych spółek niemieckiego parkietu – Siemens AG oraz Siemens Energy przechodziła mocną restrukturyzacje korporacyjną. W tym czasie podmiot wprowadził kolejną spółkę na giełdę – Siemens Healthineers zajmującą się technologiami medycznymi oraz wydzielając spółkę energetyczną Siemens Energy. Czy zmiany zaprowadzą kurs akcji na nowe szczyty.

  • Siemens AG pod kierownictwem nowego zarządu wprowadza kilka zmian
  • Są one pokłosiem restrukturyzacji korporacyjnej prowadzonej przez ostatnie trzy lata
  • W niej m.in. planem było wprowadzenie nowej spółki na giełdę i zmodernizowanie działania innych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Siemens z ambitnym celem: restrukturyzacja spółki przyniesie rezultaty?

Nowy szef Siemensa Roland Busch, wyznacza grupie technologicznej Siemens AG bardziej ambitne cele w perspektywie średnioterminowej, niż oczekiwano przed restrukturyzacją podmiotów. Jak wiadomo, silna spółka niemieckiego parkietu od kilku już lat przechodzi restrukturyzację korporacyjną, którem celem było uszczelnienie działania konkretnych podmiotów oraz odejście od wcześniejszych – mniej rentownych działalności.Obecnie Siemens zrobił spory krok wprowadzając na giełdę spółkę zależną Siemens Healthineers (zajmującą się technologiami medycznymi) oraz wydzielając spółkę energetyczną Siemens Energy, której to zarząd koncentruje się obecnie w pełni na “nowej” głównej działalności. Oprogramowanie, automatyzacja, infrastruktura cyfrowa – to tematy, które wysunęły się obecnie na pierwszy plan.

wykres Kurs akcji Siemens H4 19.07.2021
Kurs akcji Siemens H4 19.07.2021

Analizując sprawozdania nowego szefa podmiotu – widzi on duże możliwości rozwoju w szczególności w cyfryzacji. Plan średnioterminowy przewiduje znaczny wzrost obrotów i zysków. Sprzedaż porównywalna spółki według planu trzyletniego ma rosnąć średnio o 5 do 7 proc. rocznie. Wcześniej natomiast Siemens zakładał wzrost o 4 do 5 procent w cyklu koniunkturalnym. Oczekuje się, że zyski będą rosły szybciej niż sprzedaż: zysk na akcję ma rosnąć rocznie w wysokim jednocyfrowym zakresie.

z kolei jeśli chodzi o planowany wzrost przychodów, spółka chce rosnąć “znacząco szybciej” niż branża, poinformował szef Siemensa, Roland Busch. “Naszymi motorami wzrostu są cyfryzacja, automatyzacja i zrównoważony rozwój. W ten sposób nasza podstawowa działalność i nasza działalność cyfrowa wzajemnie się wzmacniają.”

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Bank of America spadły w skali tygodnia o 5,39 procent, przecena na Wall Street
Następny artykułNotowania złota bez wyraźnego kierunku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here