Naga Marketso-AMAZON-DELIVERY-facebookW opublikowanym wczoraj przez przedsiębiorstwo Amazon raporcie kwartalnym z działalności w ostatnich trzech miesiącach 2014 roku czytamy, że spadki zysków były mniejsze od oczekiwanych. Przychody ze sprzedaży zmalały o 15% – inwestorzy spodziewali się jednak zdecydowanie gorszych wyników. Dzięki temu w przeciągu zaledwie kilku godzin akcje giganta sprzedaży elektronicznej w wzrosły o ponad 7%.


Mieszane prognozy na początek roku?

Tak pozytywna reakcja rynku dla niektórych może być zaskakująca. Nawet nie z powodu wzrostu akcji po publikacji gorszych wyników sprzedaży, ale po zaznaczeniu w raporcie, że perspektywy sprzedażowe w pierwszym kwartale 2015 roku nie nalezą do najbardziej optymistycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ujęciu rocznym spółka ma jednak sporo powodów do zadowolenia – w tym ujęciu przychody ze sprzedaży wzrosły o 2 miliardy dolarów (z poziomu 20.9 mld USD).

Wykres notowań akcji Amazon
Wykres notowań akcji Amazon

Agresywna promocja programu Amazon Prime

Od dłuższego czasu przedstawiciele giganta sprzedażowego starają się robić bardzo wiele, aby zachęcić klientów do skorzystania z rocznego programu członkowskiego Amazon Prime. Płacąc 99 dolarów co dwanaście miesięcy uzyskujemy dostęp do dodatkowych treści oraz produktów zarezerwowanych wyłącznie dla subskrybentów.

O ile Amazon nie podał w przypadku tego programu dokładnych liczb to chwali się dziesiątkami milionów zarejestrowanych klientów oraz bardzo wysoką dynamiką wzrostu – w okolicach 53% w zeszłym roku. Na same materiały audiowizualne dostępne dla użytkowników premium, przedsiębiorstwo miało wydać ponad miliard dolarów.

Zysk na akcję

Czysty wypracowany zysk w czwartym kwartale wyniósł 214 milionów dolarów – czyli 45 centów1) na jedną akcję. Wcześniej było to 239 milionów (51 centów na akcje). Analitycy, którzy wypełniali ankiety Reutersa spodziewali się natomiast 17 centów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here