Naga Marketsbudynek amazonaObecnie Amazon jest czwartą co do wielkości firmą na świecie, tuż za Apple, Microsoft oraz Alphabet (Google). Czwarty kwartał 2018 roku jest najgorszym okresem dla Amazona od czasu recesji w 2008 roku.


Gigant stworzony przez Jeffa Bezosa jeszcze 3 miesiące temu był wyceniany na 1 bilion dolarów. Obecnie wartość Amazona to zaledwie 714 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 286 miliardów w porównaniu do początku kwartału. Spadek o 32% podczas ostatnich trzech miesięcy jest najgorszym wynikiem od czasu kryzysu finansowego, z jakim mieliśmy do czynienia dekadę temu.

Wykres 6 miesięcy Amazon

Orbex

Czynniki stojące za spadkiem Amazona

Spadki Amazona nie są wyjątkiem. Przecenę widać na całym amerykańskim parkiecie giełdowym. Wspomniane już największe firmy, takie jak Facebook, Apple i Microsoft, straciły ostatnio również ponad 30%. Apple, będący druga największą koroporacją w USA, tuż za Microsoft, stracił ponad 35% od 3 października.

Podczas ostatnich tygodni Amazon zmagał się z wygórowanymi oczekiwaniami inwestorów. Pomimo wysokiej sprzedaży w okresie świątecznym, ostateczne wyniki nie były tak wysokie aby zadowolić oczekiwania inwestorów. Dodatkowo, Amazon napotkał blokadę regulacyjną w Indiach, która może mu uniemożliwić sprzedaż niektórych produktów, takich jak na przykład telefony komórkowe. Przypomnijmy, że Amazon wydał już miliardy dolarów na ustanowienie swojej obecności w Indiach, poprzez przejęcie sieci supermarketów. Indyjski rząd wydał przepis, który “ma ograniczać wpływ podmiotów handlu elektronicznego na cenę sprzedzy towarów i usług, wszystko po to by każdy miał na rynku równe szanse”. Przepis został stworzony aby wzmocnić lokalny sektor e-commerce, który ma oprzeć się wpływom zagranicznych korporacji.

Kunal Bahl, dyrektor generalny Snapdeal, optymistycznie powiedział, że ograniczenia stworzą bardziej konkurencyjne i równe szanse dla wszystkich kupców.
Powiedział: Sklepy są przeznaczone dla prawdziwych, niezależnych sprzedawców. Zmiany te pozwolą stworzyć równe szanse wszystkim sprzedawcom, pomagając im zwiększyć zasięg handlu elektroniką”

Co musi zrobić Amazon aby wrócić do wzrostów?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Amazon doznał gwałtownego spadku, a inwestorzy oczekują, że rynek giełdowy będzie dalej spadał w pierwszym kwartale 2018 roku, a Amazon może spodziewać się długich strat. Kluczem do powrotu na ścieżkę wzrostów przez Amazon, oraz innych dużych korporacji na rynku amerykańskim jest skupienie się na spełnieniu oczekiwań inwestorów poprzez ustalenie priorytetów odzyskiwania ich głównych źródeł przychodów.

Wykres Amazon
Amazon interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here